Fotorelacja,  Podróże z psem,  Spacery

Ojcowski Park Narodowy z psem 2017

DSC_00842

W ojcowskim parku narodowym byłam już dwukrotnie z Acco, jednak jest to miejsce tak piękne, że aż należy do niego wracać 🙂 Za każdym razem widzieliśmy trochę nowych rzeczy, ale większość trasy się powielała. Mając wolny cały dzień można zaplanować sobie naprawdę ekstra wycieczkę 🙂

My wyruszyliśmy stosunkowo późno, ponieważ na miejscu byliśmy przed godziną 13. Mając na uwadze wcześniejszy wyjazd kierowałam się samochodem na leśny parking tkz. Złota Góra. Wtedy byłam jednak w ciągu tygodnia i poza sezonem, więc był niepłatny, a miejsca było tyle, że można było stawać gdzie się chciało 🙂 Teraz wjazdu pilnowała Pani zbierająca opłaty (5 zł – cały dzień), można było też kupić u niej mapkę Ojcowa (10 zł). Jak na cały dzień stanie to naprawdę nie dużo, a samochód był przynajmniej w cieniu i nie nagrzał się podczas naszej wędrówki 🙂 Więcej miejsc parkingowych można zobaczyć tutaj (http://www.ojcow.pl/parkingi.htm).

Swoje zwiedzanie zaczęliśmy tak naprawdę od strony ruin zamku Kazimierzowskiego, gdzie można wejść do środka za opłatą, z psem nie wejdziecie 🙂 Potem ruszyliśmy w stronę restauracji, hodowli pstrągów, doszliśmy do Bramy Krakowskiej, podążając w stronę Jaskini Łokietka. Tam mieliśmy dosyć długą przerwę, ponieważ do środka za opłatą można wejść bez zwierząt. Poczekaliśmy więc grzecznie na ławce na resztę familii, Navi uciął sobie u mnie w tym czasie drzemkę:D W drodze powrotnej mieliśmy nie zmieniać trasy, ale przy rozpoczęciu kramów i restauracji dostrzegliśmy pusty szlak na który postanowiliśmy wejść. I bardzo dobrze 🙂 Szliśmy uboczami, tereny były też piękne, skały, duże łąki, drzewa, pachnące kwiaty, źródełka 🙂 O ile wcześniej bieda było czasem wyminąć się na drodze, tak tutaj byliśmy prawie jedynymi zwiedzającymi.

Miejsce zawiera tylko niesamowitych rzeczy, że ciężko zobaczyć wszystko w jeden dzień, tym bardziej w przypadku kiedy przyjechaliśmy już po południu. Wszystkim wycieczka się tak podobała, że już zaplanowaliśmy kolejny wyjazd z dokończeniem zwiedzania.

Bez_nazwy_15DSC_0195DSC_0189DSC_00641DSC_0065DSC_0260DSC_00691DSC_0088DSC_03431DSC_0406DSC_03221DSC_0323DSC_0334DSC_0360DSC_0344DSC_0359DSC_0357DSC_0349DSC_0217r

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *