Testy

TEST: recenzja gra edukacyjna Nina Ottosson Dog Worker Green poziom 3

W tym roku z chłopakami mogłam poznać kilka gier edukacyjnych przeznaczonych dla psiaków, które świetnie angażowały ich nosy i głowy : ) Przeszliśmy przez różne poziomy przygotowanych łamigłówek, a na sam koniec mieliśmy okazję sprawdzić się na poziomie 3 z grą Nina Ottosson Dog Worker Green. Gry edukacyjne dla psów do plebiscytu TOP FOR DOG zgłosiła firma ABC KONCEPT, więc jeśli tylko znacie lub chcecie poznać ją razem z nami, możecie też na koniec zostawić na nich głos w kategorii DEBIUTY : )

Do nas zawitał poziom trudności numer trzy, jednakże zabawek od Niny Ottonson jest znacznie więcej. Ważne, żebyście dobrali faktycznie poziom gry pod umiejętności swojego psa, ponieważ patrząc na katalog możecie się pewnie zakochać w którymś z wyglądu zabawki i pokierować się serduchem a nie rozumem. Jeśli zaczniecie od poziomu najwyższego, a Wasz pies nie będzie znał takiej formy zabawy to rozwiązania są wtedy dwa a) Wasz pies okazuje się geniuszem i na spokoju znajduje wszystkie smaki  b) frustruje się do takiego stanu jakby miał zaraz eksplodować. Tak więc dopasowanie do potrzeb psa przede wszystkim!

U mnie psiaki bawią się na pomponach smakowych oraz grach trixowskich poziomu drugiego. To one przygotowały mi pieski do zmierzenia się z Niną Ottosson od ABC Koncept : ) W przypadku moich psów, o ile Acco może spokojnie pomału myślałby jak dojść do wszystkiego, Navi na bank dostałby nerwicy, że nic nie może dostać. Mając wcześniejszą bazę uniknęliśmy tego. Owszem, trzeba było pomyśleć tutaj na nowo z wszystkim, co gdzie przesunąć, ale podeszły do tego w bardzo fajny sposób : )

Gdybyście zobaczyli styl poszukiwań obu moich psów, to każdy jest inny ; ) Acco szuka sobie wszystkiego na spokoju, przesuwa noskiem, chlapie śliną, tylko czasem używa łapki. Z poprzednich gier został mu też chęć podnoszenia wystających klocków – a tutaj w Ninie Ottosson wszystko jest przymocowane : D Zawsze jestem koło niego i jeśli widzę, że zaczyna za bardzo podgryzać pokazuje mu wtedy paluchem inne miejsce do szukania, a on momentalnie przestawia się i podejmuje nowy trop. Navi znowuż jest bardziej energiczny, z resztą jak w życiu codziennym. Nad nim też zawsze wiszę i obserwuje co robi : ) W jego wypadku mam wrażenie, że porównując nos i łapy to wychodzi z używalnością po połowie, lub nawet z przewagą łap do odkrywania kolejnych kęsów ; ) Czasem te jego łapunie za bardzo kopały grę więc ustawiałam ją w jakimś rogu pokoju. Green Worker ma teoretycznie pod spodem antypoślizgi i przyczepność ma naprawdę dobrą- jednak przy Navim niekiedy to nie wystarczało : )

Co możecie użyć do schowania w takich zabawkach? Ja używam tego czego mam najwięcej i pod ręką : ) Chyba tylko ze dwa razy użyłam do napełnienia drobnych smaczków bo akurat kupiłam im na świeżo w sklepie. Za każdym innym razem była to codzienna karma, lub próbka karmy : ) Moi chłopcy bez problemu pracowali za takie jedzonko, wręcz byli zachwyceni kiedy znajdowali zwykłe chrupki. Z Waszymi psami warto sobie też przekalkulować, czy za codzienne żarcie będzie pracował i podejmował wyzwanie? Pierwszy raz warto pomyśleć o czymś intensywnie pachnącym, żeby dodatkowo zachęcić go do szukania.

Podczas tych intensywnych poszukiwań grę najbardziej zapaskudzał Acco ; ) Ślina leciała z jego pyska hektolitrami. Przy podejmowaniu jedzenie zdarzyło mu się nakruszyć. Ślina + okruchy i tak w kółko : D Jednakże tworzywo z którego jest wykonane bardzo łatwo można pielęgnować. Wystarczy wilgotna szmatka + sucha. Przy użytkowaniu przez jakiś miesiąc wzięłam do mycia myjkę do garnków, która była bardziej mokra, wyszorowałam zakamarki i od razu wytarłam wszystko suchą : )

Jak wygląda gra przed udziałem psiego nosa? Jest okrągła, dosyć dużych rozmiarów, średnica wynosi prawie 35cm, wysokościowo to ok 5 cm. I tak, w grze umieszczono 9 ruchomych klocuszków do przesuwania, trzy ruchome płetwy, na środku umieszczono tarczę do okręcania. Łącznie, w całej zabawce mamy 6 przegródek gdzie możemy schować przysmaki. W kolorze jasno zielonym, wykonane z tworzywa kompozytowego, które podobne jest do drewna. Jego struktura jest dużo bezpieczniejsza podczas zabawy z psem i trwalsza niż drewno. Spód zabawki wykończony jest nóżkami z antypoślizgami. Firma ABC KONCEPT, która zgłosiła psie łamigłówki do konkursu Top For Dog, współpracuje z sklepami internetowymi gdzie sprawdziłam ceny zabawki którą widzicie w dzisiejszym opisie. I tak Karusek – 91zł, Kar-Ma -83zł oraz Toys4Dogs – 77,90 zł.

Warto zafundować swojemu czworonożnemu przyjacielowi takie wyzwania. Samo dziesięć minut węszenia noskiem możemy przeliczyć na jakieś trzydzieści minut aktywności fizycznej. W nadchodzące jesienne i zimowe wieczory to w sam raz rozwiązanie na zbicie nudy i zaangażowanie psiego umysłu. Mówię o jesieni i zimie, ale oczywiście po tych porach roku nie chowajcie zabawki głęboko w szafę z płaszczami. Jak najbardziej może i nawet powinna być używana cały rok! Zobaczycie jak pies będzie cudownie zmęczony i zadowolony po eksplorowaniu zabawki Nina Ottosson!

Opis z pudełka:

Gra Dog Worker Green zachęca do swobodnej zabawy w poszukiwanie smakołyków! Zacznij od napełnienia przegródek przysmakami lub suchą karmą. Potem zachęć pupila do eksploracji zabawki. Węsząc i przesuwając łapami lub pyszczkiem dźwigienki skrywające łakocie, twój czworonóg szybko nauczy się odnajdywać ukryte skarby! Zastosowane tworzywo kompozytowe jest drewnopodobne i jest łatwe do czyszczenia, a także dużo bezpieczniejsze podczas zabawy z psem – trwalsze niż drewno. Z grami edukacyjnymi Outward Hound każdy pies jest zwycięzcą! Obudź tkwiącego w twoim psie geniusza dzięki naszymi interaktywnym zabawom w szukanie łakoci i zabawkom ćwiczącym umiejętności. Wszystkie psy mają naturalne zdolności rozwiązywania problemów, ale czasami dostają za mało okazji ku temu, by wysilić umysł. To wielka szkoda, bo w przypadku psów 10 minut aktywności umysłowej równa się 30 minutom aktywności fizycznej. Jako członkini rodziny Outward Hound, Nina nadal będzie opracowywać nowe gry edukacyjnymi i zabawki, które ćwiczą psie ciało i umysł, eliminują nudę i pomagają hamować zachowania destrukcyjne. Od 1990 r. produkty Niny zdążyły zdobyć wiele nagród i umilić życie zwierząt domowych i ich właścicieli na całym świecie. Okrzyknięta przez Dog Fancy Magazine jedną z „45 osób, które zmieniły psi świat” Nina Ottosson jest pionierką w dziedzinie gier edukacyjnych i zabawek bazujących na systemie nagród pobudzających zwierzęce umysły.

– 6 przegródek z przysmakami

– tworzywo kompozytowe, które posiada najlepsze cechy tworzywa i drewna.

– otwory, przez które ulatniają się zapachy

– pomaga zwalczyć nudę i uniknąć destrukcyjnych zachowań

– zabawka łatwa do czyszczenia

– nie zawiera BPA, PCW i ftalanów

– poziom trudności: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *