Testy

TEST: recenzja zabawki Recovet Recofun Doozy Gap Egg Doozy Swing Egg

Z firmą Recovet mieliśmy w tym roku więcej do czynienia, dziś znowu będziecie mogli poczytać co takiego dobrego mają w ofercie i co zgłosili do TOP FOR DOG. Kilka wpisów wcześniej na naszym blogu mogliście czytać o legowiskach dla psiaków. U nas w ciągłym użytku jest ich ponton  : ) Do legowiska pieski dostały jeszcze ZABAWKI BEHAWIORALNE! Śmieję się, że są to Kinder niespodzianki, bo mają kształt jaja : ) Nazwy tych jajecznych zabawek to Doozy Gap Egg Doozy Swing Egg ; ) 

Dopiero w tym roku moi chłopcy mieli okazję poszaleć trochę bardziej w zabawkach, które oferują: zabawę, wyzwanie, zmęczenie i na końcu nagrodę. Coś co w obecnych czasach pandemicznych jest nam jakby nie patrzeć coraz bardziej potrzebne. Jak wygląda to z jajkami od firmy Recovet? Akurat Dozzy Gap i Swing, według mnie można śmiało podzielić na kategorię trudną i łatwą. Dodatkowo jedną z tych zabawek możecie użyć na wiele sposobów, druga nada się tylko do chowania smaczków.

DOZZY GAP EGG – Recofun

To dla mnie i dla moich psów wersja łatwiejsza. Jajko jest wykonane z gumowego tworzywa, które zawiera dziury – mniejsze i większe. W środku wymodelowany jest wsad w kształcie gwiazdki, gdzie idealnie zmieści się jakiś przysmak typu pałeczka – ala’ dentastix itp. Generalnie to dziury w tej zabawce są sprawcami, że wszystko szybciej wylatuje. Napełniając zabawkę warto wyszukać sobie smaki, które będą większe niż standardowe szybkie nagródki za sesje. Muszą to być ciacha, które wepchniecie do środka, i które nie wypadną tak łatwo, bo wtedy psia gra za szybko się skończy :  )

Moje psy bardzo szybko doszły do tego o co kaman. Myślę z resztą, że każdy pies sobie poradzi z tą zabawką, bowiem smakołyki widać gołym okiem, a przez zaprojektowany kształt jeszcze szybciej wydostaje się przyjemna woń nagrody. Zabawka bardzo łatwo poddaje się zmianie kształtu poprzez naciskanie jej zębami przez psa. Jednocześnie, przez kilkadziesiąt mamlań i Acco i Naviego, na materiale nie ma ani jednego wbitego zęba czy urwanej gumy. Zabawka jest mega wytrzymała : )

Kiedy psiaki będą najedzone Gap Egg można też wykorzystać w inny sposób. U mnie Navi uwielbia memlać sobie to jajo bez smaków : D Wyciąga sobie zabawkę z pudełka, idzie gdzieś sobie do kącika i tam zaczyna ją sobie podgryzać. Potem przewraca się na plecki, cały czas trzymając jajo w łapkach i pyszczku. Wygląda słodko ; ) Materiał z którego jest stworzony zachęca do takich zabaw, bo tak jak wcześniej wspominałam można wbić ząbki i jajko się „ugina”.

Kolejna opcja, to wykorzystanie jej jako obiekt do złapania z niekontrolowanym odbiciem : D W momencie kiedy rzucicie jajem o twardą powierzchnie odbije się od niej, i w nieprzewidziany sposób podąży swoim torem ; ) Pieski można wtedy zwolnić i pozwolić na aporcik : ) Pisząc ten wpis wpadłam też na pomysł przewiązania przez jedną z dziur kawałka polara, wtedy zrobi nam się szarpak z eggiem na końcu do gryzienia ; ) I oto mamy kilka zastosowań zabawki, która miała być stricte do napełniania jedzeniem : )

Wysokość zabawki: 10 cm

Obwód w najszerszym punkcie: 27 cm

Cena: 33,50 zł https://www.recovet.pl/doozy-gap-egg.html

DOZZY SWING EGG – Recofun

Kolejne jajo, ale dla moich chłopaków poziom wydobywania smakołyków wyższy. Ta zabawka nie jest wykonana z gumy, tylko z plastiku. Ma swój określony kształt i amen. W dolnej części zabawki ulokowany jest mały otwór przez który można wrzucić smakołyki do środka. Jest to jedyna dziura w całej zabawce, więc stamtąd pies też musi je jakoś wydobyć. Tutaj popełniłam lekki błąd, bo napełniłam środek i poszłam sprzątać w kuchni. Nie przewidziałam, że nie do końca ogarną całej sytuacji ; ) W rezultacie smaczki i tak były w środku, a jajko zostało zharatane zębami  ; ) Tak więc moi drodzy, warto wspomóc przy pierwszym podaniu naszych czworonogów : D  Zabawka takie samotne starcie przetrwała, aczkolwiek ślady zostaną z nami już do końca : ) Kolejne podejścia były już ze mną, pokazywałam im jak można tyrpnąć Dozzy Swing Egg łapką, albo obrócić pyszczkiem. Za każdą ładną próbę ogarnięcia, dostawały ode mnie jeszcze „lewy” smak zza plecków. Ogólnie akurat to jajko wprowadza w nich frustrację ; ) Nie wyciągam go zatem za często, aby też nie spowodować że nie będą chciały rozmyślać nad innymi zabawkami.

Wysokość zabawki: 13 cm

Obwód w najszerszym punkcie: 32 cm

Cena: 31,00 zł  https://www.recovet.pl/doozy-swing-egg.html

Recovet wypuścił linię swoich zabawek o nazwie Recofun, a tutaj znowuż różne zabawki możemy podzielić na inne nazwy. Akurat to TOP FOR DOG została zgłoszona linia DOZZY, gdzie u nas na blogu mogliście zobaczyć dwie zabawki z tej kolekcji. To jednak nie koniec : ) Zabawek na jedzonko jest jeszcze kilka do wyboru, np. o kształcie piłki, kostki czy królika. Sami sprawdźcie i wypróbujcie ze swoimi psiakami podczas nadchodzących długich jesiennych wieczorów.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.