Testy

TEST: recenzja legowisko Recovet ponton Recobed

Moi drodzy, dzisiaj poznacie legowisko typu ponton Recobed zgłoszone przez firmę Recovet do plebiscytu TOP FOR DOG 2020. Czy u Was psiak ma swoje miejsce do spania? Warto pomyśleć, aby sprawić mu dodatkowy kącik, w którym będzie miał czas dla siebie. Ważne, że odpoczywało mu się dobrze, bo przecież dorosłe psiaki poświęcają nawet ponad połowę doby na sen, a szczenięta jeszcze więcej.

Model, który wybraliśmy do testów, czyli ponton, dostępny jest na stronce internetowej w dwóch rozmiarach. Dla moich chłopaków pasował na styk rozmiar S+ 95x70cm. Mniejsza S’ka to 80×60. Wybierając więc legowisko, zwróćcie uwagę na wymiary waszego psa oraz w jakich pozach preferuje spanie : ) Ponton jest w dwóch rozmiarach, a także w dwóch wersjach kolorystycznych. Firma oferuje roślinne wzory pod nazwą Argentine (ten który mamy) oraz Coral.

Zaznaczyłam, że chcielibyśmy jeden pontonik, z myślą, że chłopcy podzielą się po prostu między sobą : ) Legowiska są i tak ulokowane w moim pokoju, więc nigdzie indziej tylko tam migrują poszukując spania. Dałam im wolność wyboru, legowisko ulokowałam w miejscu gdzie wiedziałam, że lubią się położyć. Patrzyłam na pierwsze efekty : ) Na Acco nie musiałam długo czekać, każda nocka była jego. W ciągu dnia też lubił wyłożyć się w środku Rebobeda. Navi obiektywnie patrząc korzysta z niego bardzo rzadko, ale myślę, że główną przyczyną jest fakt, że nie może się w nim dobrze rozłożyć. Patrząc na Acco i Naviego może i stwierdzicie, że są podobni, ale jednak nie : ) Gdybyście popatrzyli na nich z góry, to nie tylko swoją tuszą się różnią : D Poróżnia ich też długość ciała ; ) Acco jak na bordera jest dosyć krótki : D Navi ma normalne wymiary. Te kilka cm różnicy sprawiają, że właśnie podczas snu układają się całkiem inaczej i potrzebują inne wielkości posłań.

Tego typu legowisko miałam w domu po raz pierwszy. Trafiło się w mega momencie, bo akurat przeprowadzałam w pokoju mały remoncik – malowanie ścian. W kilku miejscach miałam ściany strasznie brudne właśnie od leżenia i spania w konkretnych kątach. Wykorzystałam więc Recobed i ulokowałam go w jednym z ulubionych miejsc. Kształt posłania, hmhmh jakby to opisać, ma obwolutę i lekkie zagłębienie w środku. Generalnie pies kładąc się do środka nie ma opcji aby dotykał ściany! Mimo, że legowisko jest dosunięte do samego końca : ) Mega rozwiązanie dla takich brudasów jak może psiurki xD Pozostając przy temacie brudów. Materiał użyty w legowisku bardzo łatwo można odkurzyć. Sierść w ogóle nie łapie się do materiału! Bynajmniej moich długowłosych osobników : ) Kolor, który wybrałam jest też na tyle ciemny, że nawet przychodząc nie do końca czyści ze spaceru potrafimy nie zostawić ani śladu na legowisku, magia co? ; ) Jasna sprawa, że po jakimś czasie, choć nie widać, to posłanko trzeba wrzucić do pralki i odświeżyć. Tutaj żaden problem, ściągacie pokrowiec i pierzecie tylko i wyłącznie materiał z wierzchu. Zamki do odpięcia ulokowane są sprytnie pod rączką (ja to tak nazywam) z logo Recobed. Akurat nazywam ten element z logo rączką, bo w momencie kiedy sprzątam w pokoju zawsze chwytam właśnie za nią, żeby przetransportować legowisko w inne miejsce : )

Gdybyście chcieli urządzić swoje mieszkanko stylowo, a przy okazji wygodnie dla swojego czworonoga, możecie skomponować pokoje z posłaniami na wiele sposobów. Np. w sypialni ulokować ponton, a w salonie pufę czy kanapę ; ) Tak, generalnie w ofercie Recobedu znajdziecie min.  kanapy, poduszki, budki, maty, pufy czy pontony, który dziś opisujemy. W bardzo spójny sposób można to wszystko rozwiązać. Tym bardziej polecam to dla wielbicieli roślinek, w pokojach pełnych gęstych paprotek, zwisających bluszczy, zaglądających przez dziury monster, można dołożyć posłania dla piesków w roślinnym klimacie , wybierając np.  ponton Argentine : )  Gdzie można kupić ten model? Rzucamy linka https://www.recovet.pl/ponton-argentine.html  , nasza wielkość to kwota 159 zł .

Pontony wykonane z trwałych tkanin tapicerskich. Dyskretnie wszyte suwaki umożliwiają wyjęcie wypełnienia. Pokrowiec można wyprać w pralce. Wypełnienie spód – gąbka, boki – kulka silikonowa.

Cechy produktu:

 • unikalne wzory
 • funkcjonalność
 • wysoka jakość i wytrzymałość
 • łatwe do utrzymania w czystości
 • dostępne w 2 rozmiarach

RECOVET
https://www.facebook.com/RecovetAnimalSolutions
https://www.recovet.pl/
https://www.instagram.com/recovet_official/

 RECOBED
https://www.recobed.pl/

2 komentarze

  • Natalia, Acco, Navi

   Witam, proszę czytać ze zrozumieniem 🙂
   Wypełnienie spodu to GĄBKA.
   Boki to – kulki silikonowe 🙂

   Ponadto opis wypełnienia jest zgodny z opisem producenta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *