Testy

TEST: recenzja mokra karma dla psów Natural Trail

Przychodzimy do Was z nowym wpisem prezentującym mokrą karmę dla psów. Wydawać by się mogło, że będąc właścicielem i robiąc co miesiąc zakupy w sklepie zoologicznym poznało się już sporo psich marek. Jednak ciągle może nas coś zaskoczyć na plus 😉 TOP FOR DOG umożliwiło nam poznanie firmy Natural Trail : ) Marka Natural Trail wywodzi się z Niemiec, a dystrybucję na Polski rynek zapoczątkowała firma Wet-Art.

W asortymencie Natural Trail znajdziecie zarówno mokre jak i suche karmy dla psów –  dla właścicieli kotów dobra wiadomość, są także posiłki przeznaczone dla mruczków : ) W naszym wpisie zobaczycie stricte mokrą karmę z serii Country Side, którą zajadał się Acco i Navi równocześnie : )

W sprzedaży dostępne są puszki o gramaturze 200,400 i 800g. Wiadomo, że najlepiej cenowo wyjdą nas duże puszki, aczkolwiek czasem mniejsze opakowania też się przydają. Rzecz jasna dla małych piesków to bez dwóch zdań małe, ponieważ duże zwyczajnie nie byłyby tak świeże po otwarciu. Jednak przy większych psach też mają swoje zalety. Moje dwudziesto kilogramowe miśki zajadały się nimi na górskich wyprawach : ) Każdy kąt w plecaku jest na wagę złota, wszystko trzeba odpowiednio upchać i w momencie kiedy miałabym im zabrać prawie 1kg puchę w trasę, zwyczajnie bym odpuściła : D Mała gramatura pozwoliła mi spokojnie upchnąć jedzonko w kieszeniach, a na trasie psy mogły dostać swoje doładowanie : ) W zależności od długości szlaku i zaplanowanego pobytu na zewnątrz, zabierałam tylko jedną puszkę na dwa psy, lub dwie puszki i każdy dostawał po swojej porcji : ) Polecam : ) Jedyną rzecz którą muszę jeszcze skombinować na wyprawy to jakaś składana łyżka. Te od herbaty jakoś nie są do końca poręczne w pakowaniu ; )

Zaczęłam opowiadać od naszych wypraw, ale oczywiście wcześniej powoli wprowadzałam puszki w domu.  Dodawałam chłopakom porcje do suchej karmy, dzięki temu posiłki były pochłaniane bardzo szybko : ) W zależności od „potrzeb” dzieliłam im malutką puszkę 200g na pół, a kiedy wiedziałam, że przyda im się więcej energii dostawały każdy po jednej.

Nie byłabym też sobą gdyby karma nie znalazła się w psich zabawkach ; ) Czasem trzeba urozmaicić im życie i sprawić, aby trochę pomyślały przed zjedzeniem czegoś smacznego. Smak naprawdę napędzał ich do wyjedzenia zawartości z gumowego węża czy konga. Naviemu zdarzało się już czasem zostawić zabawki, które były wypełnione dla niego nie atrakcyjną żywnością. Wtedy do akcji musiał wkroczyć Acco i wyjadać za niego resztki : D W przypadku wkładki Natural Trail, wszystko było wylizane do ostatniego okrucha : )

Konsystencja karmy taka jak zobaczycie na zdjęciach. Opisując ją to na pewno zauważycie, że nie ma tam dużo galaretki. Jest zbite mięsko, gdzieniegdzie natrafić można na większe kawałki podrobów. Wyjmując bezpośrednio z lodówki puchy wiadomo mają twardszą konsystencje, w momencie kiedy dzierżyłam je w plecaku w podróży w momencie nakładania były fajnie mięciutkie tak, że nie trzeba było się gimnastykować, żeby wszystko wygrzebać ze środka : )

Poszperałam w troszkę w necie, abyście mogli bez problemu trafić na sklepy interetowe oferujące właśnie produkty Natural Trail. Malutka puszka zawierająca dwieście gram  posiłku to cena ok. 4,50-6,50 zł. Zależy wszystko od sklepu który wybierzecie. Dodatkowo na stronie Natural Trail na facebooku podana jest mapka stacjonarnych sklepów, które posiadają w swoim asortymencie właśnie tą linie. Ja zostawię Was z przykładowymi sklepami internetowymi;

https://naturaltrail.pl/sklep

https://allegro.pl

https://www.kocimietka.pl

https://bimek.pl

https://e-zoo.shop

https://canilove.pl

Przeważnie w miskach moich psów lądowały karmy o smaku rybnym. Tym razem nazwa Country Side kryła pod sobą „dzikie” składniki, tzn. dzika, królika oraz jelenia. Tak jak wcześniej wspomniałam Acco i Navi zajadały ją bardzo chętnie.  Drugą stroną medalu jest dobre lub złe trawienie. U nas nic niepokojącego się nie wydarzyło, brzuszki nie były wzdęte, a kupy pozostały bez zmian. Nawet wtedy kiedy nie mieszałam Natural Trial z suchą karmą wszystko zostawało w normalnym funkcjonowaniu trawiennym : )

Skład: Dzik 35%, wywar 28,8%, królik 15%, jeleń 15%, gruszka 3%, czerwona borówka 2%, minerały 1%, olej z łososia 0,1% zioła 0,1%.

Analiza składu: Białko 10,4%, tłuszcz 6,5%, surowy popiół 2,4%, surowe włókno 0,4%, wilgotność 78%.

Dodatki dietetyczne na kg: witamina D3 (3a671) 200 I.E, miedź jako pentahydrat siarczanu miedzi (II) (3b405)  0,5 mg, Cynk jako monohydrat siarczanu cynku (3b605) 25 mg, Mangan jako monohydrat siarczanu manganu (3b503) 1,4 mg, Jod jako bezwodny jodan wapnia (3b202) 0,75 mg, kaloryczność 105,65 Kcal/100g.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *