Testy

TEST: recenzja Vetfood INTESTIVET Gel i FLORA BALANCE

Są rzeczy, które nie da się testować od razu, ale jednocześnie są takimi które uratowały nas z „rzadkiej” sytuacji w tym roku ; ) Mowa tutaj o linii Vetfood i synbiotykach. Jeszcze przed rozpoczęciem plebiscytu TOP FOR DOG zmuszona byłam do wizyty u weterynarza, gdzie na wyprawkę dostaliśmy do domu tabletki i pastę na biegunkę. Miałam pełny obraz działania w takim przypadku, tak więc o tych produktach będzie dzisiejszy wpis. Konkretnie tabletkach FLORA Balance oraz paście Intestivet Gel.

Vetfood od ponad 10 lat tworzy produkty weterynaryjne dla zwierząt. Preparaty wspierają zwierzęta: z zaburzeniami trawiennymi, dysfunkcjami przewodu pokarmowego, będącymi w okresie rekonwalescencji, po operacjach, psy aktywne i obciążone dużym wysiłkiem fizycznym, pomagają odbudować masę mięśniową. Asortyment produktów jest bardzo duży, a wszystko można na bieżąco sprawdzić na stronie www.vetfood.pl

Jak to mówią nieszczęścia chodzą parami, a że w moim domu taka para jest idealna to zazwyczaj jeśli jeden pies złapie jakieś choróbsko lub infekcje, kilka dni później drugi staje się kolejnym nosicielem. Początkiem tego roku zaczęło się od Acco u którego zaczęła się biegunka. Był to okres w naszym mieście i okolicy, że co chwilę słyszałam o takich ludzkich przypadłościach. Mało tego, moja siostra pracuje w przedszkolu, gdzie praktycznie cała grupa w odstępstwie czasowym miała takie problemy. Co to wszystko ma do rzeczy, ano to, że bywała u nas prawie codziennie w tym okresie. Później weterynarz połączył te fakty, wykluczając przy tym inne możliwość po przeprowadzeniu wywiadu. W tym czasie mieliśmy zero zmiany karm, zero stresów, zeru zjadania odpadków i dziwnych rzeczy. Najprawdopodobniej jakiś felerny wirus lub bakteria, która panowała w naszym ludzkim otoczeniu.

Acco dostał wtedy w gabinecie od strzała zastrzyk, a do domu wyprawkę w postaci pasty Intestivet Gel oraz tabletek Flora Balance. Wydawałoby się sytuacja w miarę opanowana, ale przecież wspominałam o nieszczęściach w parach? : ) Za dwa dni dorwało Naviego… Jakby było mało ; ) Zalecenia od lekarza weterynarii dostaliśmy takie same. Tabletek mieliśmy jeszcze sporo, ale trzeba było dokupić kolejną pastę na biegunki.

Widoczne efekty ze zmianą kupy po paście były tak naprawdę po jednym dniu. Nie była jeszcze ona idealna. Nie ma coś się tu rozpisywać tez o konsystencjach, w każdym razie była już poprawa. Poprawą był również fakt wytrzymywania z załatwianiem się w nocy, wcześniej 2-3 wycieczki nocne na kupę, przerodziły się w całą przespaną nockę.

Pasta na biegunki umieszczona jest w wygodnej strzykawce. Na samym końcu mamy „śrubeczkę”, która odmierza nam ile chcemy podać preparatu. Ustawiamy na danej liczbie a potem wstrzykujemy zawartość do pysia, naciskamy, wychodzi nam idealnie odmierzona proporcja, ponieważ śrubka którą wcześniej się ustawiło zahamowuje wystrzał większej ilości preparatu.

Czy preparat jest smaczny? Raczej nie, moje psiaki na widok tego urządzenia nie mają zbytnio zadowolonych min i nagle zęby zaciskają się jeszcze bardziej ; ) Nie wszystko w życiu jest jednak przyjemne, a jeśli coś złego zaczyna się dziać to niestety, ale trzeba reagować. Na opakowaniu i stronce Vetfood znajdziecie informacje, że pastę można nałożyć bezpośrednio do pyska psa lub zmieszać z pokarmem. U mnie w domu druga opcja w ogóle się nie sprawdziła – jedzenie stało wymieszane z pastą, i w rezultacie lekarstwo było nie podane i posiłek nie zjedzony.  Przy wyciskaniu uważałabym też na miejsce w którym to dajemy ; ) Czasem z pyszczka trochę kapnęło na panele i spoko szło to wytrzeć. Gorzej jak wylądowało na mojej poduszce do spania – bo tak na łóżku tez nam się zdarzyło podawać – poszewka była do prania, wyglądała jak pomaziana kupą ; )

Po skończonej terapii z pastą weterynarz polecił nam jeszcze podawać przez jakiś czas tabletki Flora Balance, aby wszystko faktycznie w brzuchach wyregulowało się prawidłowo. Każdy dostawał po 1 tabletce dziennie – w opisie na ulotce jedna tabletka odpowiednio podawana jest na 20 kg masy ciała. Nie będę też ściemniać, bo moje psiury są anty-tabletkowe ; ) Musiałam się nagimnastykować aby zjadały swoją dawkę : )  Pastylki są wg. mnie dosyć spore, powlekane, w białej otoczce. Rzecz jasna dla innych psów taka wielkość i zjedzenie jej może nie być w ogóle problemem, jednak moje na takie kapsułki są jakoś uczulone : D

Wszystkie produkty kupiłam wtedy u lekarza weterynarii w naszym mieście, sprawa była wtedy na cito i trzeba było działać natychmiastowo. Po akcji biegunkowej zaopatrzyłam się w dodatkową pastę Intenstivet Gel kupioną na allegro : ) Polecam z całego serca mieć taki produkt w domowej psiej apteczce! Kupując na internecie dodatkowo zaoszczędzicie, na jednej tubce z tego co pamiętam było około dziesięciu złotych różnicy – internet a gabinet. W sieci artykuły marki Vetfood są bardzo  łatwo dostępne – np. na ich oryginalnej stronie www.sklep.vetfood.pl/sklep , na allegro albo przykładowo na stronkach pierwszych lepszych znalezionych na gogle ezoo.pl, zoona.pl.

Takie rzeczy warto zabierać też w podróż ; ) Nawet jeśli wynosi ona jedną nockę poza domem, co też doświadczyłam w tym roku w maju kiedy pojechaliśmy do Szczyrku. Cały zapas został w domu, więc musiałam się ratować przychodnią weterynaryjną po drodze w Biesku Białej. Tam akurat doktor podszedł do nas w rewelacyjny sposób, bo nie sprzedał nam całego produktu, tylko podał odmierzone dwie dawki to dwóch osobnych strzykawek – na przetrwanie. Po powrocie do domu mogłam już kontynuować z tego co mieliśmy w całości : ) Nauczka na przyszłość, że nawet takie krótkie podróże mogą skończyć się niespodziankami.

Ten  rok przyniósł nam jeszcze jeden wypadek. Wydawałoby się nie groźny, bo ile razy wasze psiaki przecięły sobie gdzieś łapkę na szkle czy innym dziadostwie i goiło się im to w miarę sprawnie? Wszystko zależy od miejsca przecięcia to przede wszystkim. Acco trafił fatalnie, rana bardzo głęboka i to nie na opuszku tylko z boku końca łapki, nawet nie wiem jak to wytłumaczyć do końca. Czas przecięcia to czas koronawirusa więc gabinety weterynaryjne w naszej okolicy też nie działały tak jak zawsze. Dostanie się gdziekolwiek było małą loterią, a jak już przyjęli nas w jednym gabinecie tak powiedzieli żeby rany nie szyć. Dostał antybiotyk, zastrzyk przeciwbólowy, maść, płukanki. Łapka goiła mu się brzydko 2 tygodnie, i dwa tygodnie jechał na antybiotyku. Na spacer wychodziliśmy po chodniku na całe dwadzieścia minut, żeby zginał jej tez niepotrzebnie. Przy tak długim podawaniu antybiotyku możecie też wyobrazić sobie co może się dziać, tak samo jak z człowiekiem. Wtedy resztkę tabletek którą została nam jeszcze z początku roku Flora Balance zaczęłam podawać aby wspierały prawidłową pracę przewodu pokarmowego i odbudowywały mikroflorę jelitową.

FLORA BALANCE – tabletki w opakowaniu 125 kapsułek blistry oraz 60 kapsułek w pojemniczku

https://www.sklep.vetfood.pl/flora-balance-60-kapsulek.html i https://www.sklep.vetfood.pl/flora-balance-120-kapsulek.htm

FLORA Balance zawiera korzystne kultury bakterii w wysokim stężeniu i prebiotyk (inulinę), składniki te wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego i wpływają na odbudowę mikroflory jelitowej u zwierząt.

Przeznaczenie:

  • nieprawidłowa dieta,
  • wspomaganie procesów trawiennych wynikających z błędów dietetycznych, spowodowanych np. zmianą diety czy wiekiem zwierzęcia (osobniki starsze),
  • uzupełnienie diety u zwierząt z zaburzeniami funkcjonowania przewodu pokarmowego i trzustki
  • zaburzenia mikroflory jelitowej,
  • uszkodzenie enterocytów
  • spadek odporności lokalnej,
  • u zwierząt z zaburzeniami przewodu pokarmowego w okresie stresu
  • nietolerancja pokarmowa,
  • w trakcie i po antybiotykoterapii,
  • wspomaganie redukcji stężenia mocznika w przewlekłej niewydolności nerek.

INTENSIVE GEL – pasta w strzykawce 15 ml

https://www.sklep.vetfood.pl/intestivet-gel-15-ml.html

INTESTIVET Gel to produkt w postaci smacznej pasty  polecany dla zwierząt rosnących, jak i dorosłych w przypadku dysfunkcji przewodu pokarmowego. INTESTIVET Gel zawiera żywe kultury bakteryjne  (Enterococcus faecium), glinkę kaolinową, kompleks  witamin z grupy B, witaminy A, C, D, E, K oraz kwasy  tłuszczowe Omega -3 (EPA i DHA).

Przeznaczenie:
⋅ zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego,

⋅ ograniczenie ryzyka biegunek wynikających z błędów dietetycznych,

⋅ profilaktycznie u zwierząt w trakcie zmiany sposobu żywienia,

⋅ profilaktycznie u zwierząt narażonych na choroby  pasożytnicze,

⋅ u zwierząt w okresach wystaw lub innych sytuacjach stresowych,

⋅ wspomagająco przy biegunkach tła pokarmowego,

⋅ w trakcie lub po antybiotykoterapii w celu odbudowy  mikroflory jelitowej

Stosowanie:
Podawać na język zwierzęcia lub po wymieszaniu z pokarmem.

U psów: 2-3 razy dziennie w ilości zależnej  od wieku i wielkości psa:

⋅ szczenięta powyżej 3 kg – 1 ml;

⋅ psy ras małych (do 5 kg) – 2 ml;

⋅ psy ras średnich (6-15 kg) – 3 ml;

⋅ psy ras dużych (16-30 kg) – 5 ml

Czas podaży: min. 3-7 dni lub wg szczegółowych zaleceń  lekarza weterynarii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.