Fotorelacja,  Podróże z psem,  Spacery

Adršpach i Teplickie Skały z psem – Czeskie Miasto Skalne 2019

Miasto skalne w Czechach to jedno z miejsc, do którego mogę wracać bardzo często. Tamtejsza przyroda zapiera mi dech w piersiach. Jedynym mankamentem jest dosyć duża liczba turystów, ale można ją choć trochę zniwelować dobierając odpowiednie godziny przyjazdu, czy odpowiednie pory roku ; )

Pierwszy raz Miasto Skalne „Adršpašské skály” odwiedziliśmy przy okazji wakacji w Górach Stołowych w 2018, kolejny wypad zaliczyliśmy w lipcu 2019, kiedy byliśmy na urlopie w Górach Sowich : ) Przy okazji zeszłorocznego pobytu postanowiłam zrobić mały UPDATE wycieczki do Czech ; )

Pierwszy wpis z 2018 roku „Adršpašské skály” możecie przeczytać tutaj —> http://rytmembordera.pl/?page_id=1014 . Zamieszczona jest tam obfita fotorelacja, cenne informacje, nasze spostrzeżenia.

W 2019 roku rzecz która się zmieniła to fakt opłaty za parking : D Pamiętacie wpis gdzie byliśmy zaskoczeni free parkingiem? Teraz wyszliśmy z założenia, że również taki będzie, jednakże dojeżdżając na miejsce przywitały nas szlabany i opłata ; ) Teraz przy kolejnych latach będziemy już wyposażeni w dodatkowe korony ; )

Cena za parking (lipiec 2019)

Adršpašské skály (pierwsze 4 godziny) - 100 koron (około 16 zł)
Adršpašské skály (każda następna godzina) - 50 koron (około 8 zł)

Ceny biletu za wejście od strony Adrspach:

Dorośli (sezon/poza sezonem) - 120/80 koron (około 19,20 / 12,80 zł)
Studenci, dzieci powyżej lat 6 - 70/40 koron (około 11,20 / 6,40 zł)
Psy- 10 koron (około 1,60 zł)
Bilet rodzinny - 320/210 koron (około 51,20 - 33,60 zł)

Plan na tą wycieczkę? Ruszamy z tego samego miejsca, idziemy praktycznie tą samą drogą (omijamy obchodzenie jeziorka). W miejscu naszej słynnej tablicy postojowo kanapkowej : D przy żółtym szlaku, schodzimy na niebieski, gdzie kierujemy się na szlak prowadzący na Teplickie Skały. Tam przez pewien czas turyści znikają zupełnie, mamy spokój i piękne widoki wokół : ) Z dzikiej strony lasu, w końcu zauważycie, że wchodzicie w strefę „turystyczną” z konkretnymi tabliczkami i opisami : )

Ogólnie uważam, że ta strona od Teplickich Skał jest spokojniejsza niż Adsprach. Z widokami do oglądania? Myślę, że to kwestia indywidualna : ) Poruszanie się z psem patrząc na jedną i drugą stronę, stwierdzam, że ten kawałek przemierzany od Adsprach był gorszy ze względu na dużą ilość wąskich schodków góra-dół-góra-dół i ilości osób, z którą trzeba było się jakoś przepuszczać na szlaku : )

Całość wycieczki wyniosła nam troszkę więcej kilometrów niż ostatnio. Endomondo pokazał 18,20 km. Czyli 5 km więcej niż ostatnio. Obie trasy polecam do przejścia <3 Najmniej widowiskowa jest końcówka trasy, może jakieś 40 minut, gdzie idziemy już ścieżkami niedaleko drogi – aczkolwiek, my robimy taką pętelkę, Wy możecie wymyślić jakiś inny powrót 🙂

Będziemy tam wracać jeśli tylko będziemy w okolicy : ) Marzy mi się też, aby zobaczyć tą przyrodę w nieco innym klimacie niż letnim. Bardziej jesiennym lub zimowym. Czas pokaże : ) Zapraszamy do poprzedniego wpisu uzupełniającego nasz mały upadte cenowy : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *