Testy

TEST: recenzja Skotan Animal Yarrowia Canifelox – syrop Condition

Firmę Skotan Animal poznaliśmy w tym roku dzięki plebiscytowi Top For Dog. Preparat, który stosowałam wtedy u Acco – Skin&coat dog –  pozwolił gołym okiem stwierdzić, że jakość sierści poprawiła się diametralnie. Takie śmiałe stwierdzenia nie da się napisać po dwóch tygodniach stosowania, wtedy czas podawania wynosił dwa miesiące – od podania do napisania podsumowania. W dzisiejszym wpisie przedstawię kolejny produkt z serii Yarrowia Canifelox – Condition, który też podawałam psom – tym razu obu – przez przeszło dwa miesiące.

W końcówce sezonu biegowego odczuwamy już coraz większe wyczerpanie fizyczne. I tak jak kilka lat temu w roku imprezy w których braliśmy udział można było policzyć na palcach jednej ręki, to teraz brakuje już dwóch : ) Przez grudzień, styczeń i luty też organizowane są biegi – ale póki ci my już po początkowym biegu w grudniu idziemy na „wakacje” co najmniej dwa miesiące : ) W każdym razie ja wspomagałam się witaminkami a pieski syropem Condition.

Suplementację u swoich psów zaczęłam akurat w przerwie między startami, gdzie mieliśmy jej aż dwa tygodnie. Mogłam wprowadzić Condition spokojnie do codziennych posiłków z czystym sumienie, że gdyby coś miało się wydarzyć, to jesteśmy cały czas w domu i mogę szybko zareagować. Nic niepokojącego się u nas nie wydarzyło, więc tym bardziej ten okres czasu przekonał mnie, że podawanie i wchłanianie jest w porządku : )  Kontynuowałam podawanie syropu, a w między czasie zaczęliśmy już startować w zaplanowanych imprezach.

W listopadzie udało nam się pobić własne słabości i przy ostatnim biegu utrzymywaliśmy średnie tempo 5;40 na biegu powyżej pięciu kilometrów – mieliśmy wtedy do pokonania 8km. Zawody bardzo ważne dla nas bo podsumowanie Pucharu Katowic w tym roku, gdzie walczyliśmy nie tylko o podium na danym biegu, ale także o podium w klasyfikacji łącznej : ) I tak uplasowaliśmy się na 2 miejscu w kategorii kobiet trasa mid, oraz łącznej klasyfikacji trzech biegów również 2 miejscu : )

Syrop Condition nie jest magiczną miksturą, którą podacie psu przed startem i nagle dostanie „turbo speeda” w bieganiu. Proces dobrej kondycji kształtuje się przez cały rok. Tak więc u nas były regularne treningi, starty w zawodach i dodatkowo suplementacja. Syrop Condition dostarcza psiakom kwasy tłuszczowe DHA, EPA, ALA z witaminami A, D3 i E. Wymienione kwasy tłuszczowe wspierają procesy przeciwzapalne oraz pomagają powrócić szybciej do prawidłowej kondycji.  Witaminy A, D3 i E towsparcie odporności organizmu oraz ochrony komórek przed działaniem stresu oksydacyjnego, korzystny wpływ na regenerację tkanek. Specjalnie opracowana formuła w postaci bioestrów kwasów tłuszczowych cechuje się wysokim przyswajaniem , co gwarantuje najwyższą skuteczność działania i zapobiega przedwczesnemu wydalaniu z organizmu. Preparat zawiera prawidłowy stosunek kwasów omega 3 do omega 6 wynoszący 8:1. 

„Skład: materiał paszowy: estry kwasów tłuszczowych pochodzące z oleju z: dorsza, lnianego; dodatek paszowy: witamina E (tokoferol)”

Oprócz wspierania Acco i Naviego w czasie startów, uzyskaliśmy też dwa „poboczne efekty”. Pierwszy to poprawa w strukturze sierści u Naviego. Po wymianie letniej włosa stała się bardzo rzadka i szorstka, a przy stosowaniu syropku mogłam powoli obserwować powrót do czasów miękkości i gęstości. Drugi efekt to wzmacnianie smakowitości posiłków! I Acco i Navi byli widocznie zadowoleni kiedy w ciągu dnia ich jeden posiłek stanowiło wzmocnienie w postaci Yarrowia Canifelox Condition : ) Dla wypróbowania smakowitości po całej linii, psiaki dostały w miarce dołączonej do opakowania dzienną dawkę syropu. Często gęsto nawet jeśli konsystencja preparatu jest ‘syropowa’ smak ma widocznie niezbyt dobry bo psiaki po samym spróbowaniu krzywią się i nie podchodzą do dalszej konsumpcji. W przypadku preparatów Skotan to już drugi syrop, który mogą wypijać bezpośrednio z miarki – nie muszę go z niczym łączyć ani przemycać w pokarmie.  Na jednego psa według producenta wychodziło dziennie 5 ml i takiej dawki się trzymaliśmy, z małym zastrzeżeniem, że czasem zdarzyło mi się nalać Condition do miski bezpośrednio z gwinta na oko ; )

Skotan dołącza do syropu miarkę wyglądającą jak w syropach dla ludzi. Plastikowy pojemniczek ma wymierzone mililitry, które pozwolą spokojnie odmierzyć zalecaną dawkę.

Masa ciała zwierząt [kg] Stosowanie [ml/dzień]
do 10  2,5
11-25 5
26-50 7,5

Produkt występuje w trzech wielkościach ; 150ml, 250 ml oraz 500ml (koszt od 91 zł do 120 zł na największą butelkę). Wybór więc jest dosyć spory i można dopasować butelkę pod potrzeby swojego psa. Butelka wytworzona jest ze szkła.

Zakupy można dokonać bezpośrednio na stronie producenta  https://yarrowiacanifelox.pl/produkt/condition/,  W dalszych poszukiwaniach syrop Condition znalazłam również na stronkach;

https://www.aleeko.pl/

https://animalia.pl/

https://allegro.pl/

Na koniec dołączam  również tabelkę ze składnikami analitycznymi zawartymi w 100g preparatu ;

Omega-3 kwas EPA w postaci estru 8,60%
Omega-3 kwas DHA w postaci estru 10,20%
Omega-3 kwas ALA w postaci estru 3,70%
Suma kwasów omega-3 w postaci estru 26,70%
Suma kwasów omega-6 w postaci estru 3,27%
Suma kwasów omega-9 w postaci estru 24,99%
Witamina A (retinol) 109 345 IU
Witamina D3 (cholekarcyferol) 12 350 IU
Witamina E (tokoferol) 50 IU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.