Testy

TEST: recenzja Kaganiec Baskreville ultra

Kaganiec na psim pyszczku. Sprawa dla niektórych właścicieli owiana stereotypami. Dla jednych oznacza to mega agresywnego psa, dla drugich kaganiec w ogóle nie ma racji bytu aby ich pies nosił na pysku. Są jednak sytuacje, gdzie obojętnie jaki charakter ma nasz pies, taki sprzęt powinien znaleźć się na psim nosie. Ważne, żeby był odpowiednio dobrany i pozwalający psu swobodnie oddychać! Dziś opiszemy dla Was kaganiec Baskreville ultra, który został zgłoszony do plebiscytu TOP for DOG przez firmę ABC Koncept.

Sama dotychczas w domu nie posiadałam takiego sprzętu. W sytuacji awaryjnej miałam koleżankę, od której mogłam pożyczyć jedną sztukę i jakoś sytuację przeboleć : D Lepiej takich problemów jednak nie mieć i zaopatrzyć się w wygodne i dopasowane kagańce dla naszych psów.

Gdzie kaganiec może się przydać? W komunikacji miejskiej to pierwsza najważniejsza sytuacja. I choć jestem „zmotoryzowana”, to czasem zdarzają się sytuacje, gdzie podjeżdżamy na spacer do sąsiedniej miejscowości autobusem (defacto wprowadzili u nas przejazdy za free), lub mamy się gdzieś poruszać autobusem/pociągiem w czasie wczasów. Chcąc nie chcąc, kaganiec na pysiu musi się znaleźć : ) Sytuacje number 2, spacery z pieskami, których niekoniecznie lubią moje pieski ; ) Zaczynamy w kagańcu aby ostudzić emocje, i kończymy na „wolnym pysiu”. Baskerville pakuje też do plecaka/torby, kiedy jedziemy do weterynarza lub restauracji – na wszelki wypadek. Dla innych piesków kaganiec może przydać się jeśli mamy do czynienia z przypadkiem zjadacza śmieci ; )

I tak przez okres testów, z racji, że kaganiec miałam na co dzień, zaczęłam od spokojnego przyzwyczajania psów do czegoś na nosie. Wcześniej było to wszystko tak z doskoku, więc reakcje psów były różne. Teraz przyszła możliwość uformowania z tego dobrego zachowania. O ile Navi bardzo ładnie i szybko skumał, że „w takim czymś” chwilę musi spędzić czasu, to z Acco miałam ciężej ; ) I przyznajemy się bez bicia, że do tej pory z Acco się uczym. Nauka jest o tyle przyjemna, że między szczebelki kagańca można włożyć nagródkę do zjedzenia : ) Dążymy do tego aby była to normalność, a nie największa kara na świecie. Czas nauki się wydłuża, ale lepiej zrobić to spokojnie, niż potem osiągnąć odwrotne skutki.

Cena  około 62 zł za rozmiar nr 4 które noszą moje pysie  : ) Rozmiar możecie wybrać według sugestii rasowej lub według pomiarów.:

  • rozm. XS (nr 1): długość kagańca 8 cm, obwód kufy 23 cm
  • rozm. S (nr 2): długość kagańca 10 cm, obwód kufy 30 cm
  • rozm. M (nr 3): długość kagańca 11 cm, obwód kufy 34 cm
  • rozm. L (nr 4): długość kagańca 12.5 cm, obwód kufy 36.5 cm
  • rozm. XL (nr 5): długość kagańca 14 cm, obwód kufy 42 cm
  • rozm. XXL (nr 6): długość kagańca 14,5 cm, obwód kufy 45 cm

Według sugestii rasowej wychodziłby nam rozmiar nr 3 (dla collie), ale skorzystałam też z dobroci internetu, poczytałam jak inni dobierali dla swoich psów, zmierzyłam centymetrem pyszczki swoich i zdecydowałam się na rozmiar 4. W mojej ocenie są odpowiednio dobrane, bo swobodnie mogą oddychać i nosek nie jest „zmiażdżony”.

Kaganiec fizjologiczny Baskerville został wykonany z bardzo lekkiego i trwałego ale jednocześnie plastycznego i miękkiego w dotyku materiału.

W praktyce kaganiec jest bardzo leciutki, i tworzywo z daleka wygląda na taki ‘a’la’ plastik. Wykorzystany materiał jest bardzo wygodny w czyszczeniu, wystarczy wilgotna szmatka i przetarcie a zanieczyszczenia znikają. Mechanizm zakładania jest bardzo szybki w obsłudze : ) Z tyłu głowy zapinamy zatrzaskiem, zatrzask dodatkowo można zabezpieczyć blokadą : ) W miarę swoich potrzeb oczywiście ten pasek można poszerzać i zwężać. Kaganiec Baskerville posiada jeszcze jeden pasek, który przebiega od początku nosa przez całą kufę i kończy się na pasku z zatrzaskiem. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które między innymi trzyma lepiej sprzęt na swoim miejscu. W naszym stosowaniu korzystaliśmy z takiej i takiej opcji, żeby zobaczyć jak to wygląda. I w obu przypadkach kaganiec ładnie trzymał się na pysku : ) Tak więc pasek „przez czoło” w razie potrzeby można odpiąć : )  

Tak jak każdy psiarz ma w wyposażeniu smycz i obrożę, taki kaganiec również powinien leżeć gdzieś w szafce : ) Warto zapewnić swojemu psu komfort w wyjątkowych sytuacjach : ) Kaganiec fizjologiczny powinien być lekki, wygodny, i umożliwiający swobodne oddychanie. To wszystko posiada Baskerville, więc jeśli na stanie macie jeszcze stare metalowe sprzęty, lub „tubki” to czym prędzej rozważcie zamianę na ten model : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *