Testy

TEST: recenzja obroża i smycz jeansowa AmiPlay DENIM jeans

Dzisiaj o produkcie, który miał mocną premierę na targach EXPO we wrześniu tego roku. Mowa tutaj o obrożach jeansowych od AMIPLAY. Totalna nowość na Polskim rynku, która myślę, że bardzo szybko podbije serca właścicieli psich futer. Dlaczego? Przeczytajcie cały wpis, a potem zostawcie łapkę w głosowaniu TOP FOR DOG 2019.

Kolekcja jeansowa Amiplay to propozycja takich produktów jak: obroża, smycz i szelki dla psa. Materiał jaki zastosowano to jeans 100% bawełny – jest ona tworzywem naturalnym, a więc umożliwia lepsze oddychania skóry. Możemy wybrać dwa warianty kolorystyczne – jasny i ciemny. Sam pomysł na wprowadzenie takiego materiału tudzież wzoru do psiej mody jest wg. mnie bardzo śmiałym, ale także trafnym posunięciem. Jeans króluje w ludzkiej modzie od pokoleń, więc dlaczego nie użyć go do szycia psich akcesoriów?

Cały zestaw poddaliśmy tym razem maksymalnym doznaniom : D  Spacer miejski – mogłam zobaczyć jak cały komplet zachowuje się w użytkowaniu non-stop i czy jest wytrzymały. Podczas napięcia smyczy i obroży przez psa następuje lekkie rozciągnięcie materiału. W ten sposób następuje lekka amortyzacja, i unikamy „twardego” szarpnięcia. Jest to zabieg na tyle delikatny, że nadal mamy kontrolę nad psem – nie jak w przypadku smyczy z wszytymi amortyzatorami.  Obróżka faktycznie jest bardzo wytrzymała, bo przeżyła podczas niejednego spaceru z ciągnięcie, klips nie pękł i można było bezpiecznie spacerować po mieście. Trochę gorzej było ze smyczą, przeżyła u nas mały uszczerbek, mianowicie przy skracaniu długości, owinięciu na rękę i pociągnięciu przez Naviego, puściły szwy przyszytego logo firmy : ( Tu jest mi bardzo przykro bo ten brązowy element AmiPlay na smyczce dodawał takiego smaczku. Przy takiej mocy jak u nas, myślę, że logo  mogłoby być obszyte z każdej strony do materiału : ) Smycz w miejskim warunkach ma w sobie udogodnienie w postaci sprzączki do zawieszania woreczków na kupy – tą samą sprzączkę możemy wykorzystać po spuszczeniu psa, zapinamy wtedy na nią karabinek i przewieszamy smycz przez ramię : ) Sam materiał podczas trzymania w ręce jest bardzo przyjemny, nie odparza skóry i nie rani jej przy pociągnięciach. Warunki miejskie pozwoliły zweryfikować jak akcesoria reagują na użytą siłę, a wyjścia na łąki i do lasu, jak zachowują się podczas ubrudzeń i podatności na hasania po krzakach. I tak spuszczając ich na łąkach, gdzie mogły biegać do woli, napotykając liczne krzaki (byliśmy również w rejonie ostrężyn, gdzie ryzyko zaciągnięcia materiału było bardzo wysokie) – obroże pozostały bez najmniejszego uszczerbku. Bród który zbierały po drodze był stosunkowo mało widoczny na obroży. Dopiero po naszym grzybobraniu, gdzie psiurki były ubrany w całym rynsztunku, w momencie sięgnięcia po grzyby nie raz nie dwa przydeptałam smycz butem, a dodatkowo potem psy jeszcze wytarzały mi się na błotno-piaszczystej drodze, bród wtedy wyskoczyć na wierzch i był do moment wyprania akcesoriów : ) Materiał zachował się tak jak w  przypadku noszenia go przez ludzi – po wypraniu stał się lekko sztywny, ale po porozciąganiu i wyjściu jeden raz w takim komplecie wszystko wróciło do normy.

Cały zestaw sam w sobie jest bardzo leciutki. Przez fakt niskiej wagi oraz idealnej szerokości bardzo często właśnie te obroże lądowały pod sledami w których biegamy. Miałam wtedy możliwość szybkiego przepięcia i pewność, że psy mają na sobie coś wytrzymałego. Kiedy ruszaliśmy na wycieczkę poza miasto, w całym umundurowaniu trekkingowca, w plecaku przemycałam smycze AmiPlay – zatrzymywaliśmy się np. w restauracji, więc całą „zbroję” ściągałam z psów, mogły odpocząć i wtedy nastąpiło ubieranie w leciutki zestaw z jeansu : )

W obrożach użyto plastikowe zatrzaski (mrozoodporne) oraz metalowe okucia o podwyższonej wytrzymałości z powłoką antykorozyjną, ten sam metal znajduje się na końcu smyczy czyli karabińczyku. Moje futra noszą na sobie rozmiar uwaga uwaga XL : D Jest to szerokość 2,5 cm, oraz szerokość 45-70cm! Tak, mega regulacja pozwala świetnie dobrać rozmiar pod swojego psa, i gdyby czasem zdarzyło się, że ciut przytyje to powinien Wam jeszcze zostać luz na regulacje  : )   W ofercie AmiPlay znajdziecie takie rozmiary:

Obroże

S – 20-35cm x 1 cm

M – 25-40 cm x 1,5cm

L – 35-50cm x 2cm

XL – 45-70 cm x 2,5 cm

cena od najmniejszego rozmiaru około 30 zł do największego ok. 50 zł.

Smycze

S – 140 cm x 1cm

M – 140 cm x 1,5 cm

L – 140 cm x 2 cm

XL – 140 cm x 2,5 cm

Ceny ok około 39 zł do ok. 60 zł.

Produkty objęte są 3 letnią gwarancją producenta, firmy AmiPlay. Gwarancja udzielana jest na podstawie opakowania i dowodu zakupu, obejmuje wszelkie elementy wynikające z procesu produkcyjnego, a więc elementy metalowych okuć, szwy taśm i same taśmy. Zakupu można dokonać chociażby na stronie allegro : ) Tam też wyniuchaliśmy, że AmiPlay wypuściło na rynek również smycze przepinane, smycze typu flexi, szelki, a także saszetkę na psie worki „kupowe”. Pełen wachlarz produktów – możemy przygotować niezłą stylizację psio – ludzko – jeansową : ) Zastosowany wzór jest ponadczasowy, świetnym przykładem jest ludzki rynek – czy jeans na przestrzeni dekad przestał być noszony? Nie, i obecnie używany jest do luźnych sytuacji i łączony z biznesową elegancją : ) Tak samo jest u psiaków. Zestaw mogę ubrać na łąki gdzie pieski będą swobodnie brykać, ale także na przechadzki po ulicach, gdzie wszystko wpasuje się w miejski look.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.