Testy

TEST: recenzja Apto-Flex APTUS

Aptus to linia fińskich suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów dostępnych w gabinetach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych. Myślę, że Aptusowe produkty kojarzy niejeden właściciel psów. Ja o firmie dowiedziałam się w momencie kupienia pasty energetycznej. Dzisiaj opowiemy jednak o czymś innym, mianowicie o syropie na stawy pod nazwą Apto-Flex, który uczestniczy w tegorocznym konkursie TOP FOR DOG.

Dla kogo przeznaczony jest preparat:

Dietoprofilaktyka: u dużych i ciężkich zwierząt, w otyłości, u zwierząt starszych oraz u ras szybkorosnących – jako odżywienie, regeneracja i ochrona aparatu stawowego, poprawa ruchliwości oraz prewencja arthritis.   
Po zabiegach ortopedycznych, w dysplazjach stawów, w osteoarthritis, podczas objawów bólowych pochodzenia stawowego – jako wsparcie leczenia. Wzmacnia stawy, zapobiega dalszemu postępowaniu arthrosis i koi ból z nim związany.

Po perypetiach, które przeżyłam z Navim już od szczeniaczka, wzmacniamy jego aparat ruchu. OCD spadło wtedy na nas niespodziewanie, wszystkie moje plany na przyszłość zmieniły się całkowicie, wtedy ważna była tylko operacja i wrócenie do pełnej sprawności. I tak zabieg się udał, obustronna artroskopia przeszła pomyślnie. Wróciliśmy do domu, dostaliśmy zalecenia o suplementacji oraz powolnym zwiększaniu ruchu. Teraz mija już półtora roku od tych okropnych chwil, a osoby, które nas nie znają i widzą Naviego w życiu nie zgadłyby przez co wtedy przechodził. Minęło już sporo czasu, wróciliśmy do aktywności fizycznej, choć całkowicie innej, a tą co planowaliśmy robimy bardzoo sporadycznie. Ważne jest dla mnie aby Navi miał wyrobione porządne mięśnie i był wspomagany porządnymi preparatami na stawy. Tak samo tyczy się sprawa Akusia, choć on nigdy nie miał problemów ze stawami, prześwietlenia wykazały ładne bioderka i czyste łokcia. Jednakże w jego wieku (jakby nie patrzeć nie jest też już młodzieńcem), również zależy mi aby zadbać o jego łapeczki.

Dotychczas próbowaliśmy formy podawania proszku, tabletek i syropu. Dla moich psów najlepszą opcją jest forma płynna. Zdarzyło nam się taki smak preparatu, że potrafiły wypić go z miarki. Nalewając Apto-Flex i powąchaniu, stwierdziły, że mają to w nosie i pić nie będą ; ) Nic straconego, ktoś kręci nosem? Trzeba znaleźć na niego inny sposób. Wystarczyło do suchej karmy dodać troszkę mokrej, następnie dodać syropu i wszystko było wylizane do ostatniej kropelki. Podczas podawania zastosowaliśmy się do miarki 0-20kg, gdzie na głowę wychodziło 5ml syropku. Odmierzać możemy na „własną rękę”, ale możemy też skorzystać z kubeczka który jest dołączony do zestawu.

Długość stosowania zależna od zaleceń lekarza weterynarii oraz stopnia nasilenia zmian w stawach i ruchliwości zwierzęcia. W ramach dietoprofilaktyki należy stosować APTO-FLEX przez 3 miesiące z rzędu, zrobić 1 miesiąc przerwy, a następnie powtórzyć 3 miesięczną suplementację. Podczas wsparcia leczenia należy stosować przez całe życie.

Preparat można kupić w sklepach zoologicznych jak i gabinetach weterynaryjnych. Z doświadczenia jednak wiem, że lepiej zamówić sobie na własną rękę przez internet ; ) Na przykład na oficjalnej stronie Aptusa, gdzie cena (wrzesień 2019)  wynosi 119zł, na innych internetowych sklepach np. zookrak znalazłam cenę (wrzesień 2019) 100zł – są to ceny za opakowanie wielkości 500ml. Butelka dostępna jest również w  mniejszej wielkości 200ml.

10 ML PRODUKTU ZAWIERA:
Hydrolizowany kolagen 1400 mg
MSM (metylosulfonylometan) 100 mg
Siarczan 2KCl D-glukozaminy 80 mg
Siarczan chondroityny 40 mg
Kwas hialuronowy 14 mg
Wyciąg z żurawiny 10 mg

SKŁAD
Woda, syrop inwertowany, hydrolizat kolagenu (wieprzowy) (14 %), metylosulfonylometan (MSM) (1%), siarczan 2KCl D-glukozaminy (0,8 %), siarczan chondroityny (0,4 %), hialuronian sodu (0,14 %), wyciąg z żurawiny (0,1%).
Dodatki technologiczne:
Konserwanty (kwas cytrynowy).
Barwniki (karmel) (<1%).

Składniki analityczne:
Białko surowe 14%
Włókno surowe 0%
Tłuszcze i oleje surowe 0%
Popiół surowy 0,6%
Wilgotność 46,7 %

Wartość energetyczna / 10 ml: 84,4 kJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.