Testy

TEST: recenzja VetExpert preparaty czyszczące Kennel Odor Eliminator i Dog Odor Eliminator

VetExpert to firma, która w swojej ofercie może pochwalić się wieloma produktami dla zwierzaków. Zaczynając od karmy, idąc przez suplementy diety, środki do pielęgnacji oraz środki higieniczne. Dzięki TOP for DOG 2019, mogliśmy w tym roku przyjrzeć się bliżej  preparatom czyszczącym.

Pierwszy raz miałam okazję poznać preparaty stricte przygotowane pod posiadaczy zwierząt, które są bezpieczne oraz spełniają funkcje czyszczące.

Kennel Odor Eliminator

Preparat rewela, pierwsze słowa warto tutaj takie umieścić : ) Butelka w górnej części ma zabudowane dwie komory, gdzie naciskając dużą część wymuszamy przepłynięcie płynu do małej komory z miarką. Pozwala nam to odmierzyć konkretną ilość preparatu, który chcemy rozcieńczyć. VetExpert podaje, że butelka 500ml, może wystarczyć na 240 litrów roztworu użytkowego.  Wiadomo, że wlewając płynu więcej na jeden raz, wystarczy nam na mniej litrów : )

Do czego użyliśmy Kennel Odor? Pierwsza podstawowa sprawa mycie podłóg. Przy dwóch psach, myślę, że każdy właściciel myje podłogi przynajmniej 3 razy w tygodniu, bynajmniej tak jest u nas, a nawet częściej. Preparat od VetExpert pozwolił na umycie zabrudzeń oraz odświeżenie pomieszczeń. Nie musiałam tym samym martwić się o zostawienie smug na panelach : ) Według mnie środek ma intensywny zapach, ale nie jestem w stanie przyrównać go do niczego znanego : D Oceniając na intensywny, zaznaczę też, że dla mnie przyjemny ; ) Butelka z preparatem zawędrowała ze mną na wakacje z psiakami, bo uważam, że trzeba dbać o dobry wizerunek psiarzy korzystających z noclegów, i za każdym razem sprzątamy swoje pokoje przed wyjazdem. Mimo, że akurat w domu którym mieszkaliśmy były dostępne ogólne środki czyszczące, na koniec pobytu użyłam właśnie tego od VetExpert. Wiedziałam, że świetnie usunie zapaszek po moich kudłaczach, sczyści brud i nie zostawi smug, bo akurat również były tam panele.

Druga opcja zastosowania w naszym domu – odkurzacz z pojemnikiem na wodę. Wlewałam niewielką ilość do środka, aby odświeżyć pokoje które sprzątałam.

Trzecia opcja, ogólnoustrojowe czyszczenie klatek : D W ruch szła miska z wodą, preparat Kennel Odor i ścierka. Mogłam porządnie wyszorować powierzchnie obu klatek – zarówno materiałowej jak i metalowej. Materiałowa w środka (po Akusiu) nabrała naprawdę dużego odświeżenia.

Cena w sierpniu 2019 roku za butelkę 500ml na stronie producenta to 54 zł https://vetexpert.eu/produkty/preparaty-higieniczne/kennel-odor-eliminator/ .  Preparat znaleźliśmy też do kupienia choćby na allegro.

Koncentrat eliminujący nawet najbardziej uciążliwe i długo utrzymujące się nieprzyjemne zapachy odzwierzęce.
✓ trwale eliminuje nawet najbardziej uciążliwe zapachy,
✓ dodatek do środków myjących,
✓ do stosowania na dużej powierzchni: podłogi, ściany, wybieg, klatki, budy,
✓ bardzo wydajny koncentrat do rozpuszczania w wodzie.

Dog Odor Eliminator + trigger

Preparat dostał u nas miano spryskiwacza do ciężkich zadań : ) Kupując Dog Odor Eliminator dostajecie butelkę z korkiem-lejkiem, a także dołączony tigger, który umożliwi łatwe rozpryskiwanie środka na różne powierzchnie. Tutaj muszę się przyznać, że mój oryginalny tigger przepadł gdzieś w czeluści domu, ratowałam się zamiennikiem, który miałam w domu : )

Dog Odor zastosowałam czyszcząc klatkę materiałową, gdzie zadania miał dwa. Wyczyścić materiał, odświeżyć zapach który utrzymuje się po pieskach, ale także zapach po takim hmm.. lekkim skiśnięciu ze względu na ostatnie namoczenie klatki i nie do końca dobrym wysuszeniem po złożeniu ; )

Początkowo spsikałam zabrudzone miejsca, wyszorowałam jak mogłam ściereczką, po czym spsikałam jeszcze raz te miejsca i zostawiłam do całkowitego wyschnięcia – tym razem na pełnym słońcu : D Preparat poradził sobie bez problemu z niedawno powstałymi problemami, a Accoś mógł jechać w czystej klatce na trening owiec.

Dog Odor przydał się również w niespodziewanej akcji posiadania znalezionego małego kotka. Błąkający się maluch, brudny i zapchlony, ale był też na tyle słodki, i godzina była na tyle nietypowa (po23), że średnio myśląc, wylądował u mnie na łóżku. W między czasie mogłam stwierdzić, że kocie nie umie jeszcze robić do kuwety, i zdążył przed moim przeniesieniem nasikać dwa razy na łóżko i raz na moje spodnie : D  Tak więc średnim pomysłem było go umieszczanie w moim miejscu spania ; ) Wtedy preparat Vet Expert poszedł w ruch i odświeżył mi materiał łóżka. Usunął zapaszek sików. Dodatkowo aby jakby to rzecz, trochę zdezynfekować materiał, wypsikałam całe łóżko Dog Odorem ; ) I chociaż zalecenie do psich zapachów, tutaj uratował mi skórę podczas tego kilku dniowego pobytu znalezionego kociaka : )

Teraz na co dzień używam go aby odświeżyć materiałową klatkę Akusia, legowisko typu materac w tipi Akusia, oraz moim łóżku : ) Zdecydowanie mocniejszy zapach z dwójki moich psów posiada właśnie Aku, więc takie odświeżenia są jak najbardziej potrzebne : )

Cena w sierpniu 2019 na stronie producenta to 42 zł za 500ml płynu – https://vetexpert.eu/produkty/preparaty-higieniczne/dog-odor-eliminator-trigger/.

Specjalistyczny produkt usuwający nieprzyjemne zapachy psów:
✓ moczu,
✓ kału,
✓ wymiocin,
✓ wydzieliny gruczołów,
✓ zapach ciała psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.