Testy

TEST: recenzja Berry Snacks ciastka dla psa

W tym roku TOP for DOG daje nam możliwość poznania coraz to nowych produktów, ale i także nowych firmy o których wcześniej jeszcze nie miałam okazji słyszeć : ) I tutaj pojawia się marka Berry, oferująca ręcznie wypiekane ciasteczka dla psów!  Wszystko to bez sztucznych wypełniaczy, a dodatkowo bez używania plastikowych pojemników! Poczytajcie sami,  a może też kupicie je swojemu zwierzakowi? Jeśli u Was okaże się hitem będziecie mogli oddać swój głos na firmę dając jej tym samym możliwość zdobycia statuetki w TOP for DOG.

Ja osobiście sama uwielbiam firmy, które tworzą takie produkty : ) Jednakże kupując już w swoim życiu trochę przysmaków, wiem, że dla moich psów tego typu chrupki smakują a) bardzo bardzo b) nie na tyle, żeby wykonać jakieś ćwiczonko, zjadają od biedy.  Tym razem oboje asystowali mi już przy samym otwieraniu zewnętrznego kartonu, gdzie ich noski były coraz bardziej zainteresowane środkiem. Węszyły, niuchały, ja otwarłam jedno pudełeczko i wtedy u Akutka uruchomiła się ukryta w ciału bordera – skłonność ogarza – ślina, najpierw dyskretnie błyszcząca na pysiu, przeradzająca się w coraz większego glutka ; ) Dodatkowo jeden i drugi oczka miały jak po jakimś dobry wspomagaczu : D

Dostaliśmy do spróbowania  wszystkie możliwe smaczki w ofercie 1. serduszka z pstrąga łososiowego, batata, jabłka, buraka i alg morskich 2. serduszka z indykiem i szpinakiem 3. serduszka z wołowiną i jeżynami 4. serduszka z fileta z dorsza.  Wymieniona kolejność nie jest przypadkowa, bo nasz numer one to nowość wprowadzona w tym roku! W czerwcu tego roku do sklepów trafiły właśnie takie rybne wypieki.

Psy dostały dużego zainteresowania przy samym otwieraniu przesyłki, ale co dalej? Dalej spełniła się opcja nr a) (bardzo bardzo) im zasmakowało : ) Pierwszy swój kęs dostały tkzn. za darmoszkę, bo przecież od życia też mogą dostać coś w prezencie czyż nie ? : ) Testy numer dwa były już pod większym znakiem zapytania – bo czy nadal będą na podwórku wykazywać taką samą chęć i zaangażowanie jak w domu? Wyszło, że tak : ) Acco jest mniej wymagający w tych kwestiach, ale Navi jest już wyznacznikiem, czy takie chrupki mogę zabierać w nagrodę : ) Po wyjściu na dwór zdołaliśmy zrobić kilka prostych ćwiczeń z rally-o, zachowując przy tym radość z wykonywania poleceń i radość z przyjmowania smaczków : ) W dłoni miałam przygotowane kilka całych serduszek, bo w ciągu sesji raz dwa mogłam przełamać je na mniejsze kawałeczki robiąc to w jednej ręce. Po zakończeniu następywała zamiana miejsc, Navi szedł „na miejsce”, Akoś mógł zapracować na swoją porcje : ) Radość w oczkach niezastąpiona!

Pierwszy etap ślinotoku 😀

Smaki tak jak pisałam wcześniej w ofercie są 4. W plebiscycie został zgłoszony smaczek z pstrąga łososiowego, gdzie przy próbowaniu wszystkich był na pierwszym miejscu : ) To sprawdziłam już na przykładzie smaczków za darmoszkę (bez wykonywania żadnych sztuczek ; ) ).  Kolejnym smakiem w kolejce dorsz, później wołowina i na końcu indyk. Każde serduszko ma inny smak, i inny wyjątkowy koralik : ) Magiczna kropka to np. jagody, jeżyny czy truskawki! Wizualnie patrząc na tak przygotowane chrupki, aż szkoda było mi je łamać i częstować pieski ; ) To najładniejsze psie ciastka (a do tego smakowite), które były w moim domu.

Wielkie ukłony dla Berry Snacks, że chrupki zamknięto w papierowych torebkach, umieszczonych w kartonikach. Dla chcącego nic trudnego! : ) Zero plastiku <3 Na każdym znajduje się etykietka, nalepka ze składnikami, pieczątka firmy, pieczątka z nr wet., oraz pieczątki z datą produkcji i z datą spożycia. Jako, że ciacha nie zawierają konserwantów czas spożycia wynosi 5 miesięcy (znikają szybciej z domowych półek ; ) ). Opakowania dostępne są w dwóch wersjach 60 g  lub 30 gramowych.

Berry zapewnia nas, że do użycia przysmaków używa mięsa typu „human grade” czyli takie które spożywają ludzie. Nie musimy się martwić, że owe mięso to wątpliwej jakości odpady poprodukcyjne.  Poszczególne smaczki zawierają:

BURAK – źródło witaminy C, ryboflawiny, tiaminy

BATAT – zawiera dużą ilość kwasu foliowego i wielu innych witamin

JABŁKO- są bogatym źródłem między innymi witaminy C, A, E oraz witamin z grupy B, zawierają również potas, fosfor, magnez, żelazo, cynk, błonnik oraz pektyny. Z kolei skórka zawiera sporo krzemu oraz wapnia.

JEŻYNY Źródło błonnika, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy

ALGI MORSKIE- Wspomagają utrzymanie higieny zębów, poprawiają jakość sierści.

JAJA -Zawierają wit A, B, D3 i E oraz niacynę, biotynę, miedź i żelazo
RYŻ – Źródło węglowodanów, nie zawiera glutenu

Cena za duże opakowanie 60graowe to 15,50 zł, 30 g kosztuje 8,50 zł. Są to ceny ściągnięte bezpośrednio ze strony Berry, gdzie oprócz zapoznania się z produktami możecie zrobić zakupy (https://berrysnacks.com.pl/) (czas publikowania cen sierpień 2019). Jeśli planujecie kupić coś więcej przy okazji dla zwierzaka, możecie poszperać np. w sklepach  www.psiabuda.com.pl , www.sklepzkarmami.pl, www.megazoologiczny.pl , www.petlux.pl , www.petbutik.pl.

Czy wy i wasze pieski też skusicie się na Berry Snacks? : )

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.