Testy

TEST: recenzja Yarrowia Canifelox Skin Dog – Skotan

Tym razem coś co w domu do sprawdzenia miał w większości Acco : ) Navi sprawdził tylko i wyłącznie smakowitość. Dzisiaj piszemy o witaminach na sierść Yarrowia Canifelox Skin Dog, syropek ten został zgłoszony w plebiscycie TOP for Dog.

Mieszanka paszowa uzupełniająca w postaci wyjątkowej kompozycji estrów kwasów tłuszczowych omega 3-6-9. Preparat ten bogaty jest w kwasy tłuszczowe DHA, EPA, ALA, LA, GLA, które stanowią kluczowy element zrównoważonej diety psa. Pomaga w utrzymaniu lśniącej sierści i zdrowej skóry. Składniki aktywne preparatu wspierają prawidłowe odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry. Preparat zalecany jest w okresie wymiany włosowej, przy problemach z włosem szorstkim, matowym, pozbawionym połysku oraz przy nadmiernej jego utracie, a także u zwierząt predysponowanych do schorzeń o podłożu alergicznym. Specjalnie opracowana formuła w postaci estrów kwasów tłuszczowych cechuje się wysoką bioretencją, co gwarantuje najwyższą skuteczność działania i zapobiega przedwczesnemu wydalaniu z organizmu.

Acco był tutaj bardzo dobrym przykładem na wypróbowaniu preparatu na sierść : ) Końcem zeszłego roku robiliśmy kompleks badań, powtórzyliśmy jeszcze na wiosnę tego roku, wszystko w panelu wyszło bardzo dobrze, weterynarz stwierdził, że nie mamy się czym przejmować tylko spróbować podać jakieś witaminki. I tak dla ambasadorów TOP for Dog przedstawiono produkt Skin Dog, który idealnie mógł wbić się w potrzeby mojego psa : ) Kuku ma już licząc dokładnie 8 lat i 6 miesięcy, więc jakby nie patrzeć też nie jest już „nastolatkiem” i sierść z każdym rokiem ma gorszą strukturę i trzeba ją wspomagać : ) Żeby to ciut zobrazować jak wyglądała  na początku. Sierść była rzadka, szorstka, były pasemka na grzbiecie, w miejscu łopatek widoczna mniejsza ilość włosa jakby przetarcia od szelek. Zrobiłam fotę z 1 maja 2019 roku.

–Przed
Zdjęcie było robione w różnych porach dniach, oświetlenie było wtedy różne : ) Zdjęcia nie są podawane dodatkowej obróbce. Warto dostrzec tutaj wzrost sierści na łopatkach, poprawienie struktury i gęstości : ) Kolory są różne przez oświetlenie : )
–Po

Po stosowaniu syropku przez dwa miesiące czasu co mogę powiedzieć? Sierść zgęstła, zwiększyła się ilość włosa w miejscu łopatek jakby przetarcia od szelek. Poprawiła się też struktura, sierść nie jest tak mięciusia jak u Naviego, ale przy głaskaniu odczuć można spokojnie różnicę przed i po : ) W międzyczasie przeszliśmy też lekkie linienie, przeszliśmy je jednak łagodnie, myślę że dzięki Skin Dog, ponieważ wymiana jesienna była dużo gorsza a wtedy nie podawałam żadnych specyfików : ) Jego słynne pasemka zostały tak jak były tak i są, aczkolwiek to już w niczym mi nie przeszkadza : ) Zakończył swoją karierę wystawową, więc może teraz poświecić kilkoma rodzajami brązu na grzbiecie ; ) Dla porównania strzeliliśmy również fotkę z 2 lipca 2019 roku.

Samo podawanie preparatu było bardzo proste. Na 1 kg ciała przypadało 0,5 ml syropku. Do butelki dostawało się miarkę, gdzie przez butelkę z końcówką coś „ala niekapek” można było odmierzyć odpowiednią ilość. Na Acco wychodziło mi 12 ml na dzień  : ) Początkowo faktycznie odmierzałam zakrętką, aczkolwiek potem nie wiem czy tak można to nazwać, ale stwierdziłam, że weszłam w pewną wprawę i wlewałam bezpośrednio do miski z karmą na oko : ) Przyznaje się bez bicia ; P

 Początkowe zapoznanie się z syropem zrobiłam dosyć eksperymentalne, ponieważ po odmierzeniu miarki podstawiłam kieliszek pod pyszczek psiaków i patrzyłam na reakcje czy w ogóle zechcą chlipnąć takiego płynu. Bez problemu Acco i Navi (tylko próba z kieliszeczka) podjęli wyzwanie, i wypili wszystko do dna : ) Musiało być pyszne, że żaden z nich się nie krzywił i nie posiadał oporów : ) W późniejszym czasie preparat lądował już bezpośrednio na karmę – czy to mokrą czy suchą – aczkolwiek przy suchej karmie dodatkowo wzmacniał smakowitość dania : )

Skład syropu: Materiał paszowy: estry kwasów tłuszczowych pochodzące z oleju z: łososia, słonecznika, ogórecznika. Dodatki dietetyczne: witamina E (D-α-tokoferol).

Póki co produkt znaleźliśmy do kupienia na stronie internetowej producenta w dwóch wariantach 150 ml za 42 zł i 500 ml za 120 zł, a tutaj łapcie link https://yarrowiacanifelox.pl/product/skin/ .  Wyniuchaliśmy także opakowanie 250 ml w cenie 59,90 zł na stronie z delikatesami ekologicznymi  https://www.aleeko.pl/produkt/18133-canifelox-skin-dog-250-ml.html .

Na moim starszym psiaku jak zobaczycie na zdjęciu widać efekty, chociaż dla każdego pewnie najwięcej miarodajne byłoby dotknięcie Akusia : ) Jeśli poszukujecie czegoś co uratuje sierść Waszego psiurka, albo chcecie łagodniej przejść przez linienie zapraszamy do spróbowania Skin Dog : ) Możecie wypróbować jeszcze teraz na bieżąco i następnie zostawić pod koniec roku łapkę w górę na liście TOP for Dog jeśli uznacie, że u Was również się sprawdził  : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.