• Uncategorized

  TEST: recenzja Eat Small Insects for pets WALD

  Kolejny innowacyjny pomysł, jedzenie na bazie insektów. To takie puszki mieliśmy okazję ostatnio spróbować dzięki Amiplay. Firma zgłosiła ten niemieckiej marki produkt od Eat Small. Już teraz możecie oddać swój głos na karmę Eat Small Insects for pets WALD w TOP FOR DOG 2022.  

  Zostawimy dla Was opis firmowy, gdzie wytłumaczone jest z jakich składników wykonywane są psie posiłki:

  Karmy oraz przysmaki tłoczone na zimno dla psów są wytwarzane z dwóch różnych rodzajów owadów: Hermetia illucens (czarny żołnierz) lub Tenebrio molitor (mączniki). Uprawiane są w certyfikowanych gospodarstwach spełniających wszystkie europejskie normy produkcji i higieny żywności pochodzenia zwierzęcego. Podobnie jak ryby, drób, wieprzowina czy wołowina, nasze owady są wyśmienitym źródłem wysokiej jakości białka i składników odżywczych. Wybraliśmy dwa gatunki znane z szybkiego cyklu rozrodczego i wzrostu, a także z minimalnego zapotrzebowania na wodę, pożywienie i przestrzeń. Owady stosowane w naszej karmach dla psów rosną bez modyfikacji genetycznych, hormonów i antybiotyków.

  Owady są niezwykle pożywne. Jeszcze bardziej pożywne niż mięso. W tej samej ilości używane przez nas owady mają więcej białka (wszystkie 20 aminokwasów), więcej żelaza, więcej wapnia niż mięso. Są bogate w minerały i witaminy, w tym witaminę B12, która nie występuje w roślinach, a jedynie w mięsie, rybach, mleku i jajach. Owady w karmie dla psów są wysoce strawne i wolne od antybiotyków, hormonów wzrostu czy GMO. Białko owadzie jest jednym z najbardziej zrównoważonych i ekologicznych białek. Przy tej samej jadalnej ilości hodowla owadów wymaga niewielkiej ilości wody, pożywienia, przestrzeni i czasu w porównaniu z tym, co jest potrzebne w przypadku konwencjonalnej hodowli zwierząt. Nie wytwarza prawie żadnych gazów cieplarnianych, a użyteczny procent owadów wynosi aż 100%. A to, co pozostało (odchody) jest używane jako nawóz. Owady rosną w warunkach naśladujących ich normalne środowisko i sposób życia. 

  Dzięki karmom dla psów zrobionym z białka owadów przyczyniamy się do zmniejszenia spożycia mięsa, nadmiernego zużycia zasobów i zanieczyszczenia! 

  Musieliśmy podzielić się z Wami oryginalnym opisem. Zawartych jest tam sporo bardzo istotnych informacji, które Warto wiedzieć sięgając po tą karmę.

  Obecnie możemy zaobserwować u psów zwiększoną liczbę chorób i alergii pokarmowych. Podobnie jak do człowieka. Niestety jednak, pies nam nie powie jeśli poczuje jakieś pierwsze objawy. Musimy go obserwować. Nawet osiemdziesiąt procent alergii dotyczy przynajmniej jednego rodzaju białka mięsnego. Wiele psów ma niestety jakąś alergie pokarmową. Najczęściej na kurczaka, jednak nie jest to jedyne mięso. Może być wołowina, wieprzowina, jagnięcina, a nawet czasem ryby. Sama w gronie znajomych mam psiaka, owczarka niemieckiego, u którego ciągle wychodziły jakieś alergie. Tak naprawdę co chwile coś nowego. Psiak wylądował w końcu u psiego dietetyka, który właśnie zaproponował zmienić karmę na taką z owadów i obserwować jak wszystko będzie wyglądać.  Na razie wygląda to obiecująco. I sama trzymam za nią kciuki, żeby przy dłuższym stosowaniu takiej karmy nie miała już żadnych problemów. Jest to strasznie męczące dla psów.

  Owady są wolne od GMO i antybiotyków. Nie doświadczycie obecnie insekta, w którego wstrzykiwane są dziwne substancje mające na celu np. ich przyrost wagi. Dodatkowo „robaki” są w całości jadalne, nie zostają z nich produkty uboczne. W przypadku mięsnych karm, bardzo często można znaleźć takie sformułowania. Nie każdy wie, ale pod tą nazwa kryją się np. zmielone kości, chrząstki, wnętrzności, pióra.

  Jeśli nasz pies ma skłonności do alergii to i tak i tak podając karmę z insektów obserwujmy go cały czas bacznie. Reakcje alergiczne na białko z owadów są mniejsze, ale jednak występują. Także bądźmy odpowiedzialni do końca : )

  W nasze łapki trafiła mokra karma z owadów Hermetia Illucens, którego można nazwać po polsku „czarnym żołnierzem”. Zawartość puszki nie wygląda standardowo. Z resztą w opisie na stronie internetowej jeśli się wgłębimy, to jest nawet określenie tej karmy jako puree. Powiem szczerze, że jest to idealne określenie : ) Karma konsystencją jest mięciutka, zanurzając łyżkę do środka, to jak zanurzenie w takiej pianko chmurce  ; ) Szukając czegoś łatwego do smarowania np. na psich matach to będzie idealna alternatywa. Puree wchodzi bezproblemowo w każdy kąt licki maty. Smaruje się nim normalnie jak masło kromkę chleba ; D

  Ja swoim psiakom purée WALD podawałam na początku mieszając z karmą. Idealnie sprawdziło mi się to do przemycenia tabletek Acco : D Wszystkie dotychczasowe chowania w kiełbaskach, pasztetach kończyły się fiaskiem, tabsy leżały w misce : D W tym przypadku wciskałam palcami kapsułkę do karmy na łyżce, podawałam do miski, wsypywałam suchej karmy. Miska była pusta : D Także jest dobrym patentem na ukrywanie lekarstw : D

  Dopiero później zaczęłam też podawać Eat Small Insects for pets WALD na zabawki i akcesoria do wylizywania. Tak żeby nie było żadnej mieszanki i żebym mogła stwierdzić czy naprawdę im smakuje. To jest najlepszy test, bo karma jest wtedy solo, po za tym nie jest tak łatwo dostępna jak na zwykłej misce. Można zweryfikować, czy psy się o nią postarają czy nie : ) U mnie wylizane były prawie w całości lickimatki: ) Prawie, bo moi chłopcy mają jakąś nieumiejętność zostawiania niektórych kącików i potem ja męczę się z domyciem tego : D

  Karma zamknięta jest w puszce o gramaturze 400 lub 800g.

  • Bogata w białko, żelazo, wapń, witaminę B12 i kwas laurynowy.
  • posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe dla układu trawiennego.
  • Z dodatkiem prosa i dyni.
  • Alternatywne źródło białka i węglowodanów.
  • Pożywna kompletna karma dla psów, w 100% naturalna i przyjazna dla środowiska (wytworzona w sposób zrównoważony).
  • Wysoce przyswajalna bezglutenowa formuła, polecana przez weterynarzy
  • Dla psów dorosłych wszystkich ras

  Skład: Hermetia illucens 50% (puree), bulion, proso 7%, dynia 6%, porzeczka 1%, minerały, olej z pestek dyni, wapń z alg, rozmaryn 0,10%, kurkuma, pokrzywa 0,10 %, wodorosty.

  Składniki analityczne: białko surowe 6,14%, tłuszcz surowy 6,42%, włókno surowe 1,77%, popiół surowy 2,23%, wilgotność 76,50%. Energia 112,66 kcal/100g.

  Jest to naprawdę bardzo ciekawa nowa pozycja na psim rynku. Cieszę się, że mogłam z psiakami ją poznać. One są idealnym wskaźnikiem, czy coś im smakowało i czy coś służyło. Mieliśmy już nie raz po podaniu mokrych puszek problemy z trawieniem i bąkami. W przypadku Eat Small Wald cały proces karmienia i trawienia, że tak powiem kolokwialnie poszedł gładko i bez żadnych komplikacji : ) Psiakom smakowało, nic im się nie działo, poznały nowość smakową, a dodatkowo choć trochę mogliśmy przyczynić się do zmniejszenia nadmiernego zużycia zasobów i zanieczyszczenia .

  Wpis TOP FOR DOG 2022.