• Testy

  TEST: recenzja VEGDOG wegańskie przysmaki dla psów

  Dziś kolejna nowość, firma tworząca psią karmę i smaczki całkowicie inaczej niż wszystkie inne znane Wam dotychczas. VEGDOG bo o nich mowa, mogliśmy poznać dzięki AMIPLAY, która zgłosiła produkty w plebiscycie TOP FOR DOG 2022.

  Bardzo się cieszę, że przy otrzymaniu produktów dostaliśmy również opis jak w ogóle powstała firma, jakie ma cele. Firma VEGDOG ma siedzibę w Niemczech. Na ich stronie internetowej widać też, że oprócz smaczków mogą pochwalić się mega różnorodnością w ofercie. To dla nas świetna wiadomość, że AMIPLAY jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce i możemy poznawać takie perełki.

  Myślę, że warto podzielić się z Wami genezą powstania VEGDOG. Psiak założycielki firmy miał poważną alergię pokarmową. Trzeba było zmienić wtedy dietę i codzienne składnik. Nelson – tak miał na imię – po konsultacjach weterynaryjnych, musiał przestać jeść białko zwierzęce. Właścicielka firmy przygotowywała posiłki sama aby wszystko było OK. Alergia ustąpiła. Wtedy zaczęły się poszukiwania gotowej karmy na bazie roślin, ale niestety nie było nic spełniającego jej oczekiwania. Wtedy pomyślała o założeniu swojej firmy : )

  „VEGDOG to pierwsza w 100% wegańska, roślinna i bezglutenowa pełno porcjowa karma, która została opracowana w rocznej fazie rozwoju, we współpracy z ekspertami w dziedzinie weterynarii i specjalistycznymi laboratoriami, ze szczególnym nakierowaniem na alergie pokarmowe.  Ważnym źródłem białka roślinnego jest profil aminokwasowy optymalny dla psów. Łubin jest obecnie źródłem najwyższej jakości białka roślinnego i zapewnia podstawową podaż aminokwasów. Jednak aby zachować odpowiedni poziom składników do karm VEGDOG dodawane są niezbędne minerały, pierwiastki śladowe i witaminy, których poziomu nie jesteśmy w stanie zapewnić przy użyciu wyłącznie podstawowych składników. Jest to konieczne w przypadku każdej karmy komplementarnej, z mięsem lub bez, w celu zapewnienia optymalnej podaży.”

  Ciekawostka od firmy: „Przysmaki VegDog to nie tylko smaczna, zdrowa nagroda dla psa, ale także racjonalne wsparcie klimatu. Podczas produkcji wytwarzanych jest od 850 g do 1 kg CO2 mniej niż w przypadku przysmaków mięsnych. Stanowi to równowartość 5km podróży samochodem”

   W nasze łapki trafiły wegańskie smaczki. Mnie samą bardzo zafascynowała historia firmy, to jak tworzone są produkty. Składy smaczków. Nie wiedziałam tylko jak zareagują moje psiaki, bo nie ma co ukrywać, nigdy podobnych rzeczy nie jadły.

  Początkowo otwarłam malutkie smaczki : VEGDOG VEGGIES SKINCARE i VEGDOG VEGGIES IMMUNE. Pierwsza reakcja? Acco zjadł je bardzo chętnie. Za to Navi podszedł do nich sceptycznie ; ) Powąchał i zostawił. Byliśmy wtedy na podwórku, więc wiedziałam, że zrobię jeszcze powtórkę konsumpcji ale w domu  : ) Podejście nr 2 odbyło się na pokojach. I wtedy nagle smak stał się całkiem inny. Każde następne podawanie przysmaków, nawet na zewnątrz było już faktycznie nagrodą, a nie zjedzeniem czegoś na siłę : ) Dla Naviego po prostu widocznie ważna jest spokojna chwila przy pierwszym kęsie : D

  VEGDOG VEGGIES SKINCARE i VEGDOG VEGGIES IMMUNE to malutki smaczki w kształcie serduszek. Te drugie są wg. mnie bardziej miękkie od Skincare. Powiedziałabym, że są tak neutralne zapachowo.

  Intensywność zapachu możemy za to wskazać przy VEGDOG JERKEYS i przede wszystkim VEGDOG BEEVYS. To przysmaki które są też większe, więc będą odpowiednią przekąską na całkowite zakończenie sesji treningowej gdzie nie wymagamy już nic od psa, albo po prostu przekąską w ciągu dnia od tak : ) Zapach VEGDOG BEEVYS kojarzy mi się w ogóle z bekonem : D

  Poniżej przedstawiamy jak wyglądają smaki smaczków które otrzymaliśmy;

  VEGDOG VEGGIES IMMUNE – ziemniaki, fasola fava (bób) 20%, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, rokitnik 1%, kurkuma 0,5% , (mielone)

  VEGDOG VEGGIES SKINCARE – Kasztany 47,5%, groch, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, konopie 2,5%, algi 2%, (*mielone)

  VEGDOG BEEVYS – warzywa76% (ziemniaki, mąka ziemniaczana, buraki 5%, mąka z grochu), produkty uboczne pochodzenia roślinnego, minerały, ryż, dym z drewna bukowego

  VEGDOG JERKEYS – Warzywa 76 % (ziemniaki, mąka ziemniaczana, marchew 10%, mąka z grochu), produkty uboczne pochodzenia roślinnego, minerały, dym z drewna bukowego.

  Wszystkie te przysmaki zostały przygotowane z myślą o psiakach z alergiami pokarmowymi, więc jeśli Wasz psiak takowe posiada, to myślę, że powinniście znaleźć tutaj coś dla siebie; ) Jeśli nie posiada – tak jak moje – to również Wasze psiaki mogą się nimi zajadać : )

  Jest to świetna nowość, smaczki które można przemycać pomiędzy tymi codziennymi z mięsem : ) Obecnie i Acco i Navi bardzo je polubiły i co najważniejsze nie mają po nich żadnych problemów żołądkowych : )

  Każde opakowanie zawiera strunowe zamykanie, więc przechowywanie jest bajecznie proste : ) Smaczki można wrzucić do swojej torebki albo nerki spacerowej i cieszyć się szczelnym opakowaniem i zadowolonymi psiakami : )

  VEGDOG VEGGIES SKINCARE i VEGDOG VEGGIES IMMUNE w każdej paczuszce jest po 125g kąsków, w VEGDOG JERKEYS i   VEGDOG BEEVYS po 80g.

  współpraca TOP FOR DOG 2022