• Testy

  TEST: recenzja Canina Pharma Flexan

  Canina Pharma Polska i suplement dla psów w postaci proszku – Canina Pharma Flexan. To dziś poznacie ten produkt i będziecie mogli zagłosować w TOP FOR DOG 2022 : )

  Na rynku obecnie jest mnóstwo preparatów, różne składy, różne wielkości, różne ceny, róże dawkowania, różne stany skupienia. Każdy musi dobrać coś odpowiedniego pod swojego psa. W przypadku takich preparatów, najlepiej zasięgnąć jeszcze opinii swojego lekarza prowadzącego, czy wyrazi aprobatę.

  W naszym przypadku dostaliśmy zielone światło, i Acco i Navi suplement dostaje podczas swoich codziennych posiłków : )

  Przede wszystkim Canina Pharma Flexan ma prosty skład. Nie trzeba będzie googlować tysiąca składników użytych do produkcji, bo przecież na wszystkim nie musimy się znać. Spójrzcie tylko co jest w Flexanie ;

  Skład: 90% niehydrolizowany kolagen wieprzowy, 10% mączka z nowozelandzkiej małży zielonej (Perna canaliculus).

  Analiza: białko surowe 94,2%, tłuszcz surowy 0,8%, błonnik surowy 0%, popiół surowy 2,8%

  Tyle : )

  Suplement Canina Pharma Flexan podajemy w postaci proszku. Zalecenia żywieniowe na zwierzę na dzień: Kuracja do 6 tygodni lub na stałe. W przypadku podawania z suchą karmą, należy zwilżyć pokarm wodą. 2 g na 10 kg masy ciała, max. 15 g (1 łyżeczka = ok. 2 g). U nas w domu kiedyś dawno podawałam takie preparaty w postaci proszku, jednak szczerze powiedziawszy średnio chciały wchodzić do psich pysków ; ) Mieszałam go wtedy z mokrą karmą, a i tak często psy zostawiały mi jedzenie i miały w nosie to wszystko. W przypadku Canina Pharma Flexan proszkiem posypuje suchą karmę i wszystko jest zjedzone : O Magia : D Suple muszą być naprawdę smakowite, bo w innym przypadku przynajmniej jeden z moich chłopaków krzywiłby się podczas jedzenia.

  Preparat można zakupić w dwóch różnych rozmiarach. Opakowanie 150g i 400g. Suplementy znajdziecie już w sprzedaży internetowych sklepów zoologicznych i np. allegro.

  Dla kogo dedykowane są te suplementy?

  •          Psy starsze: większa aktywność, większa zwinność i elastyczność, lepsze samopoczucie.

  •          Aktywne psy: Optymalna funkcja i sprężystość stawów i kości, wyższa wydajność.

  •          Szczenięta i młode psy: Lepsze odżywienie chrząstki stawowej i kości, a tym samym optymalny wzrost.

  Jednak tak jak wspominałam na początku, lepiej abyście pogadali jeszcze ze swoim lekarzem i ustalili czy dla Waszego psa suple będą odpowiednie i czy w ogóle ich potrzebuje : )

  U mnie w domu zapotrzebowanie na takie preparaty jest obustronne. Acco w już dojrzałym wieku, gdzie coraz bardziej widać jakieś problemy. Jesteśmy już stałymi gośćmi w przychodni weterynaryjnej, więc wszystko mogę na bieżąco przegadać z lekarzami. I Navi, bo po młodzieńczych przygodach musimy wzmacniać się cały czas takimi suplementami.

  W opisie suplementów znajdziemy rozwinięcie za co odpowiedzialne są składniki zawarte w preparacie;

  Kolagen to główne białko strukturalne tkanki łącznej. Suplementacja hydrolizatu kolagenu aktywuje komórki tworzące chrząstkę, dzięki temu skutecznie wspiera odbudowę chrząstki stawowej i spowalnia jej uszkodzenie. Ponadto stymulowane są komórki kościotwórcze i poprawia się gęstość, stabilność i elastyczność tkanki kostnej.

  Proszek z nowozelandzkich małży zielonych (Perna canaliculus) zapewnia cenny budulec (glikozoaminoglikany) chrząstki stawowej i wzmacnia całą tkankę łączną. Bioaktywne peptydy kolagenowe i mięso małża nowozelandzkiego działają wzmacniająco i wspierają cały układ mięśniowo-szkieletowy.

  Współpraca TOP FOR DOG 2022